Як в'язати гачком малюнки. Як зв'язати картате полотно.

Любителі багатобарвного жаккардового в'язання знають, який це кропітка праця - виконувати спицями складний малюнок, простягаючи нитки з вивороту деталей. Щоб виріб вийшло акуратним, потрібно довго вправлятися. Новачками рекомендується починати «малювання» нитками за допомогою звичайного, а потім - туніського гачка. Таке рукоділля освоїти простіше, і в результаті виходить досить ефектне полотно.
Вам знадобиться
  • - паперовий шаблон;
  • - нитки двох кольорів;
  • - гачки (звичайний і туніський).
Інструкція
1
Підберіть два мотка робочих ниток різного кольору і намалюйте на картатому тетрадном листку рисунок для в'язання гачком . Кожна клітина буде відповідати одному стовпчику. Можете використовувати готову двокольорову схему для філе в'язання або вишивання хрестом.
2
Для початку спробуйте виконати малюнок гачком на невеликому виробі, наприклад, прямокутної прихватки. Один з найпростіших візерунків - квадрати, розставлені в шаховому порядку. Важливо навчитися робити акуратні переходи одного кольору в інший.
3
Зробіть повітряну ланцюжок з 29 ланок і починайте в'язати перший ряд. Пряжу з клубка одного кольору можна умовно назвати ниткою №1, матеріал іншого тону - ниткою №2.
4
Виконайте 7 стовпчиків без накиду з нитки №1. Коли на гачку залишаться всього дві петлі (ведуча і нитяна дужка від останнього недов'язаний стовпчика), цю пару необхідно провязать вже ниткою №2.
5
При виготовленні наступних 7 стовпчиків захоплюйте гачком нитку №2 .; останню петлю малюнка обов'язково пров'яжіть пряжею іншого кольору (знову №1). Якщо цього не зробити, перехід від одного робочого клубка до іншого стане нечітким - з'явиться двоколірний стовпчик.
6
Продовжуйте в'язати малюнок гачком , простягаючи вільну нитку по крайової кісці - кромці роботи. Зверху вона буде обв'язуватися робочої пряжею. Таким чином, протяжка увійде в полотно. Прокладайте її так, щоб ні в якому разі не стягти в'язання.
7
«Малюйте» в'язаний візерунок, поки полотно не підніметься на 7 стовпчиків. Після цього поміняйте нитки місцями - квадрати на прихватки змінять забарвлення. При переході з одного ряду на інший завжди робіть підйомну петлю з нитки того кольору, з якого буде виконуватися початковий стовпчик.
8
Коли ви освоїте техніку в'язання малюнка звичайним гачком , спробуйте виконати так зване тунисское полотно різними кольорами. Для цього візьміть довгий гачок із спеціальним обмежувачем.
9
Кожен ряд («в'язання в набір») буде виконуватися в два етапи. Спочатку зв'яжіть ланцюжок петель, потім з усіх ланок вивяжіте по вертикальній зашморгу (1 етап). Зробіть горизонтальну ланцюжок петель: протягнете робочу нитку спочатку через першу відкриту петлю ряду, потім - через 2 петлі. Продовжуйте за зразком, поки все петлі не закриються (2 етап).
10
Ряд туніської в'язки, таким чином, складається з витягнутих і горизонтальних «доріжок». Перед вив'язування орнаменту звіртеся зі схемою на папері. Кожна клітина - це 1 витягнута вертикальна петля, а кожен ряд шаблону - це 1 ряд туніського в'язання (обидва його етапу).
11
Спробуйте в'язати довгим гачком за схемою малюнка. Наберіть петлі, послідовно чергуючи нитки різного кольору згідно шаблону (1 етап ряду). Під час пров'язування горизонтальною «доріжки» (2 етап) повторюйте візерунок вертикальних петель.
12
Туніське в'язання здійснюється тільки з «обличчя» вироби, тому неробочу нитку потрібно протягувати по виворітного стороні. Щоб протягання лежали акуратно, скрещиваете вільну пряжу з робочою (як при роботі на спицях).
Корисна порада
Щоб тунисское полотно не виглядало занадто товстим, вибирайте для нього невеликий малюнок з двох кольорів. Звичайний гачок дозволяє зробити палітру більш різноманітною, при цьому полотно з стовпчиків виходить однаковим з двох сторін.