Як обчислити опір.

Електричне опір є важливим електротехнічним параметром. Необхідність у визначенні його значення може виникати в самих різних випадках, наприклад, при розрахунку величини струму, що протікає по провіднику, або визначенні потужності нагрівального елементу. Найпростіше заміряти опір провідника омметром, проте можна обійтися і без нього - за допомогою нескладного математичного розрахунку.
Вам знадобиться
  • - штангенциркуль;
  • - рулетка або лінійка;
  • - калькулятор;
  • - таблиця значень питомих електричних опорів матеріалів.
Інструкція
1
Визначте параметри провідника, опір якого вам потрібно обчислити. До необхідних для визначення опору параметрів належать: площа перерізу провідника, його довжина, марка його матеріалу.
2
Для визначення площі перетину заміряйте штангенциркулем діаметр провідника і обчисліть шукане значення за формулою S =? • d?/4, де? - 3.14, d - діаметр провідника в мм. Якщо провідник складається з декількох (n) жив, визначте площу перетину однієї жили і помножте отримане значення на n.
3
Визначте питомий опір матеріалу провідника. Це значення береться з таблиць, які є в кожному довіднику з фізики, наприклад, тут: http://www.alleng.ru/d/phys/phys65.htm. Найбільш поширені матеріали мають такі значення питомих опорів в Ом • мм?/М: алюміній - 0,0271, мідь - 0,0175, сталь - 0,1400, ніхром - 1,05 ... 1,4, вольфрам - 0,055, латунь - 0,07 ... 0,08. Дані - для матеріалів, що мають температуру 20 ° C. Питомий опір матеріалів, що мають довільну температуру, розраховується за формулою Нернст-Ейнштейна, яка використовується тільки для дуже точних розрахунків.
4
Обчисліть опір провідника за формулою R =? • l/S, де? - Питомий опір , визначене в попередньому кроці, l - довжина провідника в м, S - площа перерізу в мм ?, певна в кроці 2. Значення опору вийде в Ом.
5
Якщо провідник складається з декількох послідовно з'єднаних проводів, виготовлених з різних матеріалів або мають різний перетин, обчисліть окремо опір кожного проводу і підсумуйте значення опорів. Отримана сума буде опір м всього провідника. Цей розрахунок заснований на формулі визначення опору послідовно з'єднаних провідників, що має вид R = R1 + R2 + R3 ..., де R1, R2 і R3 - опір окремих провідників.