Як вибратися з лабіринту.

У легенді про Мінотавра Тезей зміг вибратися з лабіринту на клубка ниток. Але буває так, що, потрапляючи в лабіринт, ви забуваєте його захопити з собою. Тоді доводиться сподіватися тільки на власну уважність і деякі правила.
Вам знадобиться
  • - крейда;
  • - ліхтарик.
Інструкція
1
Підготуйтеся до майбутніх подорожах по лабіринту. Візьміть достатньо продуктів, воду, ліхтарик, сірники і крейда, щоб залишати позначки про пройдений шлях. Попередьте знайомих про те, куди збираєтеся відправитися.
2
Вивчіть карту або місцевість, перш ніж заходити в лабіринт. Дивлячись на карту, подумки уявіть, як будете проходити цим шляхом, постарайтеся запам'ятати розташування основних розвилок. Якщо є можливість, візьміть карту лабіринту з собою, щоб не заблукати. Можна орієнтуватися по місцевості, в якій розташовується лабіринт, приміром, якщо поряд з входом розташований водоспад, ви зможете повернутися на шум води.
3
Робіть позначки на стіні, щоб не заблукати. Намалюйте крейдою на стіні стрілочку, яка вказує напрямок, в якому ви йшли. Якщо крейди під рукою немає, використовуйте підручні матеріали. Надряпав на стіні стрілку каменем, намалюйте гілкою на землі або викладіть на підлозі. Відзначайте хрестом тупики, щоб не заходити в них вдруге. Під час блукання ви можете натрапити на свою відмітку і зрозумієте, що тут вже були. Ви зможете вибрати інший напрямок, щоб не ходити кругами.
4
Використовуйте правило лівої руки. Тримайтеся біля лівої стіни лабіринту і на всіх розвилках повертайте ліворуч. Якщо потрібно буде повернутися назад, оберніться і дотримуйтеся правила навпаки - повертаючи направо. Застосовувати його слід відразу від входу, щоб обійти лабіринт по периметру.
5
Прислухайтеся до своїх відчуттів. Рух вітру може підказати знаходження виходу, але його не завжди можна відчути. Щоб визначити напрямок вітру, запаліть сірник і подивіться, куди нахиляється вогонь. Намочіть палець і опустіть до землі, нічим його НЕ загороджуючи, це може допомогти визначити напрям вітру без сірники.