Як вести себе в натовпі.

Потрапивши в некероване скупчення народу, важливо дотримуватися обережності. Якщо серед людей розпочнеться хвилювання або паніка, слід дотримуватися певних правил, щоб не постраждати.
Інструкція
1
Намагайтеся не входити в натовп, яка негативно налаштована. Це стосується різних демонстрацій, мітингів або парадів проти чого-небудь. Якщо хода здійснюється незаконно, правоохоронні органи можуть почати атаку, і постраждають усі, навіть якщо просто проходили поруч.
2
Спостерігайте за настроєм в натовпі . При появі конфліктів, хвилювань, сварок, постарайтеся залишити це місце. Відійдіть в іншу сторону від ссорящихся або зовсім покиньте лад людей. Ведіть себе спокійно, не сваріться, не кричіть, щоб не спровокувати оточуючих на бійку.
3
Вибирайтеся з великого скупчення людей, поки що вони не прийшли в рух. Якщо вам не поступаються дорогою, прикинетеся п'яним або хворим, зробіть вигляд, що вас зараз знудить. Ці прийоми, якщо їх помітять оточуючі, створять навколо вас невеликий простір і дозволять вам вибратися з натовпу.
4
підкоритеся течією. Якщо натовп рухається, важливо дотримуватися ряду правил, які дозволять зберегти своє здоров'я. Рухайтеся в тому ж напрямку, що і всі, обходьте стовпи, перила або інші небезпечні перешкоди, в які вас можуть втиснути. Не ходіть біля стін, уникайте центру і уважно дивіться по сторонам і під ноги. Чи не спіткніться про що впав людини або камінь.
5
Якщо почнуться паніка і тиснява, вибирайтеся з натовпу будь-якими способами. Використовуйте лікті, щоб захиститися від тиску і прокласти собі дорогу. Постарайтеся не падати на землю, бо люди не помітять вас і просто задавлять. Якщо впадете, якнайшвидше піднімайтеся, спираючись ногами в землю і чіпляючись за оточуючих. Встати в штовхатися натовпі непросто, якщо не виходить, захищайте голову і грудну клітку від ударів.
6
Підкоряйтеся правоохоронним органам, якщо вони спробують розігнати людей, не бороніть затриманню і йдіть їм на зустріч. Підніміть руки так, щоб вони їх бачили, і здайте без чинення опору. Дайте зрозуміти, що здаєтеся добровільно, щоб до вас не застосовували грубу силу.