Як поводитися в басейні.

Басейн - громадське місце, де займається плаванням безліч людей, тому при відвідуванні необхідно дотримуватися загальні правила. Слідуючи певним вимогам, ви не тільки продемонструйте всім свою охайність і акуратність, але забезпечите власну безпеку.
Вам знадобиться
  • - шапочка;
  • - купальник;
  • - сланці або пляжні тапочки;
  • - мило або гель для душу;
  • - рушник.
Інструкція
1
Перед відвідуванням басейну пройдіть медогляд, щоб убезпечити інших і себе від можливих захворювань. Якщо штатної медсестри в установі немає, самостійно огляньте всі шкірні покриви, чи немає де ознак грибка, позбавляючи, гнійних ран і т.д. Крім того, відвідування басейну заборонено при таких захворюваннях: хронічні хвороби в стадії загострення, інфекційні захворювання, аритмія, стенокардія, туберкульоз, епілепсія, порок серця, венеричні та деякі інші хвороби.
2
Поїжте як мінімум за 30-45 хвилин до занять. Врахуйте, що в басейні прийом їжі і напоїв заборонений. Ні в якому разі не вживайте перед відвідуванням спиртні напої.
3
Перед початком сеансу відвідайте душ і ретельно вимийтеся. Для цього можете використовувати гель для душу або мило, принесені з собою. Врахуйте, що в багатьох басейнах заборонено приносити миючі засоби в скляному посуді. Крім того, не потрібно використовувати крему і сильні парфумерні аромати.
4
Одягніть шапочку і купальник. Якщо ви голите голову налисо або в вашому басейні не надто суворі правила, вам можуть дозволити купатися без шапочки, уточніть у інструктора. На ногах обов'язково повинні бути сланці або пляжні тапочки.
5
Повідомте інструкторові, чи вмієте ви плавати. Входите і виходите з води тільки за його командою. Намагайтеся поводитися в басейні пристойно - не забруднює воду, не бігайте, що не стрибайте з бортика в воду. Навіть якщо ви добре упірнаєте, не залишайтеся під водою довго.
6
Плавайте тільки уздовж доріжок, дотримуючись по можливості правого боку. Якщо слідом пливе більш швидкий плавець, дайте йому можливість себе обігнати. Як правило, на центральних доріжках тренуються більш швидкі плавці, тому, якщо ви поки не відносите себе до спортсменів, тримайтеся крайніх смуг.
7
Якщо ви відчули озноб, вийдіть із води і розітріть себе сухим рушником. При судомах обов'язково покличте на допомогу.
8
Після закінчення занять і команди інструктора вийдіть з басейну, складіть спортивний інвентар на місце і прийміть душ.
Уявлення про пристойність, про те, як слід поводитися, що припустимо в суспільстві або в сімейному колі, а що - ні, мінялися дуже часто. Адже вони тісно пов'язані з нормами моралі, які також не залишалися незмінними. До того ж у різних народів ці норми також були і продовжують залишатися різними. Наприклад, абсолютно нормальне, природне поведінка експансивного жителя півдня (іспанця, італійця, грека) може просто шокувати жителя північної Європи. І навпаки.
Інструкція
1
Ось характерний приклад: людину запросили на вечірку, де збереться весела компанія, причому, велика частина присутніх буде йому незнайома. Як він повинен вести себе, щоб дотримати пристойності? Входячи в приміщення, ввічливо привітайтеся з усіма присутніми. При цьому голос не повинен прозвучати ні надто голосно (оскільки це може бути сприйнято як погані манери, розв'язність), ні занадто тихо.
2
Не слід відразу ж привертати до себе увагу, тим більше переривати інших людей, вступаючи в розмову. Взагалі, слід дуже уважно поставитися до вибору теми бесіди. Вважається непристойним говорити про хвороби, трагедіях чи про інші неприємні речі.
3
Разом з тим не слід подовгу говорити про себе, а також міркувати на теми, які явно незрозумілі або нецікаві більшості присутніх. Неприпустимо сперечатися, особливо, переходячи на підвищені тони, навіть якщо міркування опонента здаються вам відверто дурними, безглуздими.
4
З усіма без винятку гостями поводьтеся чемно, делікатно. Особливий такт намагайтеся виявляти до жінкам і літнім людям.
5
Припустимо, у вас дуже хороший голос і слух або ви прекрасно граєте на музичних інструментах. Все одно не варто демонструвати свої таланти без запрошення. А от якщо вас про це попросить хазяїн або господарка - тут вже, як мовиться, сам Бог велів. Покажіть своє мистецтво і насолодитеся заслуженими оплесками.
6
Зрозуміло, за столом треба поводитися, дотримуючись загальноприйнятих правил етикету. Якщо поруч сидить жінка - позалицятися за нею (наприклад, наповнюючи її келих, передаючи страви і т.п.).
7
Навіть якщо ви курець зі стажем, пам'ятайте, що курити в чужому домі можна тільки з дозволу господарів. І тільки в тому місці, яке вони спеціально для цього відведуть, наприклад, на балконі. А краще б взагалі утриматися від куріння, адже серед запрошених можуть бути люди, яким стає недобре від запаху тютюну.
8
Якщо вам з якоїсь причини треба покинути будинок раніше інших гостей - коротко поясніть це господарям, вибачитеся за ранній відхід і подякуйте за гарне проведення часу.