Як робити в лазні полиць своїми руками. робимо полки лазні своїми силами.

Російська лазня славиться в усьому світі своїм оздоровчим впливом на людину. У ній все зроблено з натуральних матеріалів. Коли дерево стін, стелі і полиць в парилці нагрівається, воно стає природним інгалятором. Деревина не обпалює тіло людини навіть при дуже високій температурі в бані. Майстер власноруч зможе зробити меблі для лазні, щоб насолоджуватися потім цілющим паром, лежачи на своєму виробі.
Вам знадобиться
  • - бруски та дошки;
  • - саморізи;
  • - ножівка.
Інструкція
1
У дуже маленькій лазеньці можна розмістити тільки одну лежанку, але зазвичай роблять два або три рівні. Для виготовлення полку використовують липу, березу, осику і тополя. Зробіть ескіз вироби на папері, занесіть на нього всі необхідні розміри.
2
Подумайте про спосіб кріплення полку - до підлоги або до стіни. Стіна парилки, де будуть розташовані лежанки, повинна бути глухою. Не плануйте розташовувати сидіння занадто близько до грубки, інакше можливі опіки. Від стелі до полку має бути відстань не менше 110-120 см. Між дошками залишайте зазор для зливу вологи.
3
Вибирайте не надто товсті дошки, щоб вони встигали висихати після використання парилки. Опорні балки розташовуйте на відстані 60-90 см один від одного. Щоб конструкція була стійкою, до нижнього кінця брусків приробити гумові прокладки. Матеріал вибирайте якісний, тес повинен бути чисто струганной без тріщин і сучків.
4
Дошки і бруски повинні бути виконані з одного виду деревини, щоб вони нагрівалися і вбирали вологу з однаковою швидкістю. Враховуйте при плануванні зону виходу пара, інакше ви ризикуєте обшпаритися. Під полком потрібно зробити лавки для більшої зручності парящіхся людей.
5
Врахуйте всі ці обставини при розрахунку витрати деревини і місця розташування полку. Починайте будівництво з виготовлення каркаса з брусків, до якого і будуть кріпитися дошки. Рамки матимуть вигляд прямокутників або трикутників (при закріпленні полку до стіни). Бруски скріпляйте саморізами для дерева.
6
Надійно прикріпіть каркаси до стіни і підлоги лазні, використовуйте великі саморізи для міцності. Тепер укладайте дошки полку на бруски. Саморізи утопите глибше в дерево і надіньте на головки пластмасові ковпачки, посаджені на клей. Це робиться для того, щоб розпечений метал не торкався шкіри людини.
7
Точно так само зробіть і лавочку внизу, так як не всі можуть одразу влізти на самий верхній рівень полку, їм потрібен час, щоб звикнути до пару. Тому не дивуйтеся, якщо нижній рівень спочатку буде користуватися більшою популярністю, ніж верхній.
Важко переоцінити значимість російського парного масажу для здоров'я. Масаж віником допомагає тонізувати кровообіг, прискорити очищення організму від шлаків, завдяки посиленому потовиділенню. Крім цього використання різних віників, допомагає впоратися з деякими хронічним захворюваннями. Основні прийоми масажу віником це: похльоскування, погладжування, похльоскування. Щоб отримати від масажу максимальну користь, в баню краще ходити з напарником.
Вам знадобиться
  • - Сухі простирадла;
  • - два віника;
  • - рукавиці;
  • - махрова простирадло;
  • - фетровий головний убір .
Інструкція
1
Покладіть партнера на полиць. Попередньо постеліть суху простирадло. На голову надіньте фетрову банну шапку, щоб не допустити перегріву.
2
Умочіть віник в холодну воду, потім окропіте тіло вашого партнера холодно-гарячими бризками. Все масажні рухи виконуються від периферії до центру. Тому рухайтеся від кінчиків ніг до області серця. Працюйте віником, як віялом. Не торкайтеся шкіри, хвилі сухого гарячого повітря швидко разогреют м'язи і підготують до подальших процедур.
3
Щільно притисніть гарячий віник до щиколоток і обтирають тіло у напрямку від п'ят до шиї. Рухайтеся віником уздовж хребта. Повторіть окроплення тіла холодною водою і повторіть обтирання від іншої ноги і вздовж хребта до шиї. Ця процедура добре знімає напругу в м'язах спини.
4
Візьміть другий віник. Піддавшись пару. Поплескуйте одночасно двома віниками з боків партнера. Поплескування повинні бути ніжними. Високо піднімайте віники, щоб захопити гарячий пар. Рухайтеся від п'ят до грудей, потім від кистей рук через плечі теж до грудей. Виконуйте поплескування протягом 1-2 хвилин
5
підданих максимум пару. Захопіть одним віником гаряче повітря і різко опустіть його на спину партнера. Другим віником притисніть його до тіла. Затримайте віники на 10-20 секунд. Тепер поміняйте віники та бийте в інше місце. Виконуйте припарки, рухаючись по всьому тілу. Якщо є захворювання опорно-рухового апарату, можна затриматися на цих місцях. Слідкуйте, щоб партнер не отримав опіків.
6
Знову виконайте подвійне обтирання і переверніть партнера на спину.
7
Повторіть всі процедури на грудях і животі. Слідкуйте, щоб температура була нижче, ці галузі людського тіла більш чутливі до гарячого повітрю.
8
Закінчивши масаж, змочіть обидва віника в холодній воді. Притисніть на 15-20 секунд один віник до області серця, а другий покладіть на обличчя. Це заспокоїть серцебиття.
9
Відпочиньте протягом 5-10 хвилин в передбаннику. Відпочивайте лежачи, піднявши ноги. Укрийте тіло сухою махрової простирадлом або ковдрою. Коли пульс повернеться в норму, повертайтеся в парилку і повторіть весь сеанс масажу .
Зверніть увагу
Щоб не обпекти руки, обов'язково одягніть рукавиці.
Корисна порада
Поєднуйте масаж з корисною дією рослин, з яких виготовлений віник. Віники з берези надають ранозагоювальну дію. Дубові віники допомагають при багатьох шкірних захворюваннях, роблять жирну шкіру більш матовою, очищають пори. Липовий - допомагає позбутися головного болю, знижує температуру і заспокоює. Ялівцевий віник допомагає при набряках, подагрі і ревматизмі.