Як самому виміряти площа квартири. Як розрахувати загальну площу квартири.

Площа квартири - величина корисна як для забудовників і орендарів, так і для власників і наймачів. Вона необхідна для розрахунку вартості покупки або оренди, оплати комунальних послуг, ремонту та ін.
Вам знадобиться
  • - рулетка;
  • - блокнот та ручка;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Вимірювання площі квартири, як правило, може знадобитися для розрахунку обсягу матеріалів при плануванні ремонтних робіт, наприклад, укладанні нового покриття для підлоги, установці плінтусів. Більшість міських будинків має типову структуру, а приміщення в квартирах - прямокутну форму, тому зробити це не так вже й складно.
2
Почніть з житлових кімнат. За допомогою рулетки виміряйте довжину і ширину, запишіть результат в блокнот. Обчисліть площу кімнати, помноживши одну величину на іншу. Ці числа рідко бувають цілими, тому краще озброїтися калькулятором щоб уникнути похибок усного рахунку.
3
Якщо у вимірюваному приміщенні є виступи або, навпаки, поглиблення, то їх розміри потрібно дізнатися окремо. Потім отримані числа також перемножте між собою, площа виступу відніміть від загальної площі кімнати, а поглиблення (ніші, комори та ін.) Додайте.
4
Повторіть операцію для всіх інших кімнат, кухні, ванної, санвузла, передпокою, коридору, комори, вбиральні та ін. Отримані результати складіть один з одним, загальне число і буде площею вашої квартири.
5
Може виникнути питання, навіщо самостійно вимірювати площу квартири, якщо це відома величина, заявлена забудовниками та фігурує в документах на житло. По-перше, ці дані нерідко завищують. По-друге, розміри завжди «з'їдаються» внутрішньою обробкою (шпалери, стінні панелі, плінтуси і т.д.)
6
Після того, як ви закінчите розрахунки і виберете матеріали для ремонту, можна приступати до їх купівлі. Обчисліть, скільки панелей, пластин або дощок необхідно, щоб справити роботи. Не старайтесь точно вкластися в загальну величину площі кімнати або квартири в цілях економії. Додайте невеликий запас для маневру у випадку, якщо допустите помилку і зіпсуєте виріб.