Як визначити рік випуску скутера. Як дізнатися дату випуску авто з заводу виробника.

Деякі скутеристи часто піддають сумніву інформацію про годе випуску скутера , який вказується в паспорті транспортного засобу (ПТС). Особливо гостро це питання хвилює тих, хто хоче купити новий скутер на початку нового сезону в дилерських центрах. У таких центрів, вважають скутеристи, є домовленість з митними службами. На скутери, що не були продані в минулому сезоні, дилери отримують нові ПТС від митниці, де вказано свіжий рік випуску. Правда це чи ні, досі залишається загадкою.
Інструкція
1
Уточніть серійний номер скутера . Він вказується в лицьовій частині ПТС в рядку «Ідентифікаційний номер (VIN). Даний номер (VIN) повинен складатися з 17 символів (арабських цифр або букв), які умовно розділені на три частини: вказівна частина, описова частина і світовий індекс виробника.
2
Перші три символи номер (VIN) і є світовим індексом виробника (WMI), його можуть складати, як букви, так і цифри в поєднанні з буквами. Світовий індекс виробника визначає географічну територію, код виготовлювача скутера і код держави. Описова частина VIN (VDS) повинна мати шість символів і позначати модель транспортного засобу відповідно до конкретної документацією заводу - виробника. Вказівна частина VIN (VIS) повинна містити вісім символів. Перші чотири становлять цифри і букви, інші чотири тільки цифри. Вказівна частина VIN - індексу повинна містити інформацію про порядковий номер транспортного засобу, а також годе випуску, який отримує скутер при виході з конвеєра заводу.
3
Першими символами указательной частини ідентифікаційного номера позначають рік випуску даного транспортного засобу ( скутера ): восьмий символ з кінця або десятий з початку. Наприклад: VIN: WVWZZZ1KZBW321177. Розшифрувати вказаний символ можна по таблиці (Додаток №2 до «Положення про паспорти транспортних засобів та шасі транспортних засобів» за адресою: http://base.consultant.ru/cons/cgi/online.cgi?req=doc;base=LAW ; n = 112220). У наведеному прикладі WVWZZZ1KZBW321177 символ «В» позначає 2011 випуску.
4
Слід зазначити, що багато виробників транспорту нехтують загальноприйнятими стандартами присвоєння VIN номера. Наприклад, виробники США і найбільший концерн FORD рік випуску транспорту позначають на місці одинадцятого символу в номері VIN.