Як водити дитину в дитячий сад.

Діти будь-якого віку, коли вони потрапляють у нову для себе обстановку, переживають так званий адаптаційний період. Малюк потребує стабільності, йому необхідно сталість. Саме тому початок відвідування дитячого саду може стати для дитини серйозним стресом. І чим молодша він, тим цей період довше і складніше. Завдання батьків в даній ситуації максимально полегшити період адаптації і звести можливі незручності до мінімуму.
Інструкція
1
Для дітей молодше трирічного віку адаптаційний період триває, як правило, від 2 місяців до півроку. Щоб надалі дитина могла без шкоди для себе відвідувати дитячий садок, спершу рекомендується віддати його в так звані групи короткотривалого перебування, якщо у батьків і вихователів є така можливість. Найбільш комфортний варіант - для початку залишати улюблене чадо всього на - 2-3 години 2-3 рази на тиждень, на час прогулянки і розвиваючих ігор. Якщо дитина добре адаптується до цієї групи, то можна збільшувати кількість відвідувань. Це має відбуватися поступово: наприклад 2-3 дні повний день або на повну тиждень півдня протягом 1-2 місяців.
2
Якщо такої можливості у вас немає (або ваш дитячий садок не надає такої послуги), почати потрібно з відвідувань дитячого саду протягом двох тижнів на 1-1,5 години. Якщо два тижні дитина успішно проходив в дитячий сад, наступні два тижні можна водити його на 2-3 години, додавши сніданок або обід, що більше збігається з його індивідуальним режимом.
3
У домашніх умовах батьки також можуть підготувати малюка до життя в дитячому садку. Для цього бажано дотримуватися режиму дня, максимально наближений до режиму його майбутньої групи. Чим менше буде змінюватися розпорядок дня крихти, тим комфортніше йому буде в новій обстановці. Допоможуть також і навички гри з іншими дітьми. Коли ви виходите на дитячий майданчик або приходьте в гості до його одноліткам, постарайтеся навчити дитини знайомитися з ровесниками і грати разом з ними. Ну і, крім того, чим самостійніше буде ваш малюк, тим краще. Вміти їсти ложкою і користуватися горщиком, просто необхідно навчити дитини до надходження в дитячий сад.