Як бути з неоплаченими кредитами.

Неоплачений кредит - далеко не рідкість для середньостатистичного громадянина Росії. На жаль, в житті трапляється всяке, фінансове становище може різко змінитися не в кращу сторону, а кредити нікуди не подінуться. Більш того, чим довше зволікати з виплатами, тим більше будуть набридати ввійшли у банків в моду колектори, а на боротьбу з ними вже ніяких нервів не вистачить. Головне - взяти себе в руки, не впадати у відчай і скласти чіткий план по виходу з боргової ями.
Інструкція
1
Прийдіть в банк, де ви брали кредит, і поясніть ситуацію, що склалася. Якщо ви маєте справу з солідною організацією, то можете сподіватися на позитивне вирішення питання, адже банки дбають про свою репутацію, яка в першу чергу складається з відгуків клієнтів. Цілком можливо, що у вашому банку існують програми реструктуризації кредитів. Були випадки, коли кредитори входили в положення боржника і заморожували виплату або зменшували її розмір до тих пір, поки у клієнта не нормалізується фінансове становище. Тому якщо ви мати-одиначка з двома неповнолітніми дітьми на руках, та до того ж потрапили під скорочення, вам пряма дорога на сповідь перед кредитором.
2
Зверніться в інший банк, щоб вам зробили перекредитування. В такому випадку новий банк викуповує ваш борг у старого і виносить вам нові умови кредиту на суму, що залишилася. Швидше за все, вам підвищать відсоток або скоротять термін виплати, але це набагато краще, ніж візит судових приставів з метою опису вашого майна.
3
Займіть гроші у друзів, родичів або знайомих. Як правило, більша частина неоплачених кредитів - суми від 10 до 50 тисяч рублів. Це не такі вже й великі гроші, щоб заради них сідати на лаву підсудних і псувати кредитну історію. А адже хіба мало як життя повернеться, тому намагайтеся містити кредитну історію в чистоті, інакше більше кредитів не видать, навіть на самі невеликі суми.
4
В кожному місті існує величезна безліч приватних кредиторів, які дадуть вам потрібну суму під певний відсоток і під заставу майна. Як правило, вони закривають очі на те, що у вас вже є борги, адже в разі невиплати їм відійдуть ваша машина або дача. Але в цьому випадку у вас буде час, щоб поліпшити свій добробут і розрахуватися за боргами, коли колектори зі старого банку обривають ваш телефон щогодини.
5
З колекторами поводьтеся чемно. Не піддавайтеся на провокації і тримайте себе в руках. Пам'ятайте, що вони не мають толком ніякої сили і єдине, що можуть - це психологічно тиснути. Вони йдуть на різні заходи, навіть на загрози. Нерідкі випадки, коли боржника будять посеред ночі дзвінком і кажуть йому: «Твої діти ж вулицями ходять без нагляду, подбав би про них, да виплатив би кредит». Зберігайте холоднокровність в таких випадках.
Зверніть увагу
Якщо вирішите брати гроші на погашення кредитів під заставу майна, уважно віднесіться до вибору кредитора. Існують приклади, коли люди потрапляли в «лапи» до бандитських структурам, які попросту в підсумку відбирали майно, завдяки зв'язкам у судах та підробленими документами.
Корисна порада
Чи не ховайтеся від банку. Вас все одно дістануть, не по телефону, так через суд. Від судових приставів, які виламають в один прекрасний день ваші двері, вже не сховаєшся. Не заводьте ситуацію.