Як вивести плями від клею.

Якщо ви столяр або займаєтеся створенням якихось поробок, подразумевающих використання клею, то напевно у вас є спеціальний робочий одяг. Але якщо ні, то при роботі з клеєм ви цілком можете посадити собі пляма на улюблену кофтинку. До того ж іноді клей потрібно використовувати терміново, і ви навіть не замислюєтеся про те, що він може вас забруднити. Якщо таке сталося, то нічого страшного - пляма майже від будь-якого виду клею можна видалити з одягу. Про те, як - в інструкції нижче.
Інструкція
1
Як видалити плями від столярного клею: Якщо пляма на одязі свіже, посаджено щойно, змочіть його холодною водою і залиште на чотири-п'ять годин. Виперіть адже в гарячій воді з звичайним пральним порошком і просушіть. При необхідності процедуру повторіте.Еслі пляма застаріле і вже затверділо, то замочіть річ в теплій воді і дочекайтеся, коли пляма розмокне. Після цього соскребите клей ножем і прополощіть річ.
2
Як видалити плями від рослинного клею: Приберіть ножем корочку, утворену засохлим клеєм. Приготуйте суміш з аміачної соди, дистильованої води і спирту. Нанесіть на пляму за допомогою щіточки або губки. Промийте пляма водою кілька разів.
3
Як видалити плями від каучукового клею: Змочіть ватку в бензині і обробіть пляма. Посипте пляма тальком і просушіть. Якщо це буде необхідно, повторіть процедуру.
4
Як видалити плями від клею ПВА та інших видів клею на водній основі: Як тільки ви помітили пляма, замийте його водою. Виперіть річ в теплій воді з пральним порошком. Можете спробувати обробити пляма спиртом, оцтом або горілкою. Перш ніж це зробити, на непомітній ділянці тканини або на аналогічній тканини перевірте, чи не зашкодить така процедура тканину.
5
Як видалити плями від силікатного клею: Замочите пляма в теплій воді. Зачекайте, поки воно розмокне. Промийте пляма гарячим мильним розчином, в який можете додати соди.
6
Як видалити плями від суперклею: Переконайтеся, що ваша тканина досить міцна, не синтетична і якісно пофарбована. У всіх інших випадках просто змиріться, що ви не зможете видалити клей повністю. Якщо тканина досить міцна, змочіть ватку в ацетоні і обробіть пляма. Клей повинен легко сойті.Еслі тканина тонка і може пошкодитися від ацетону, то спробуйте просто випрати річ в теплій воді з пральним порошком. Можливо, пляма сойдёт.Удачі вам у вашій боротьбі з плями ми!