Гра в більярд: Як освоїти правила.

Більярд - дуже красива і інтелектуальна гра, яка має безліч різновидів. Одним з найбільш популярних видів більярду вважається американський. Найчастіше його називають пул або «американка». Завдяки своїй простоті і нескладним правилам пул постійно привертає до себе все більше і більше прихильників. Навчитися в нього грати можна досить швидко, головне мати бажання і дотримуватися певних правил.
Інструкція
1
Установка шаровШари укладіть в спеціальну трикутну форму. Чорний куля під №8 повинен бути рівно посередині вийшла піраміди. Шарик з №1 служить початком піраміди, в одному кутку знаходиться смугасту кулю, а в другому кольоровий. Решта розкладіть так, щоб вони чергувалися.
2
Розбивка Встановіть кий у зручний для вас положення, головне, щоб під час гри нічого не перешкоджало його ковзанню. Розбивка виробляється з удару по білому кулі (битку). Він повинен забити будь-яку прицільну кулю в лузу або довести до бортів не менше 4 куль. У разі якщо цього не відбулося, вступає другий гравець. Він має право продовжити гру з вихідної позиції або повторно встановити піраміду і почати бити першим.
3
Вибір своєї групи шаровПосле розбивки вам потрібно зробити вибір, якими кулями (кольоровими або смугастими) ви будете грати. Група куль визначається автоматично, як тільки ви заб'єте битком той чи інший кулю в лузу. Якщо ви забиваєте смугастий кульку, вам присвоюються всі залишилися смугасті кулі і навпаки.
4
Хід ігриЗабівайте кулі тільки своєї групи. Бити по іншим кулькам крім битка можна. Вісімку забивайте в саму останню чергу, коли всі свої кулі вже будуть забиті. При попаданні прицільної кулі своєї групи в лузу ви продовжуєте вести гру. Як тільки ви промажете, або в лузу потрапляє куля суперника, хід гри переходить до іншого учасника. Виграє той, хто забивши всі свої кулі, першим забиває восьмий номер.
Зверніть увагу
Вісімка не рахується забитої в тому випадку, якщо вона потрапила в лузу разом з останньою кулею своєї групи.
Корисна порада
Для ускладнення гри учасники можуть робити замовлення, т.е заздалегідь до удару вибирати кулю і лузу, в яку той повинен бути забитий. У разі якщо замовний кулю потрапляє в іншу лузу, удар вважається недійсним. Замовна вісімка забита не туди, куди було обумовлено, вважається програшем даної партії. Новачкам найкраще спочатку просто навчитися грати, а вже потім пробувати робити замовлення.