Як позбутися від викривлення хребта.

Як і будь-яке інше захворювання, викривлення хребта важливо розпізнати і лікувати на ранніх стадіях, поки процеси деформації зайшли не надто далеко. Щоб лікування було ефективним, бажано одночасно використовувати декілька методик, в тому числі лікувальну гімнастику, масаж, мануальну терапію і т.д. Не слід забувати також про те, що стан вашого хребетного стовпа залежить від постійної роботи над правильною поставою.
Інструкція
1
Якщо ступінь викривлення хребта значна, і хвороба прогресує, найчастіше застосовуються хірургічні методи лікування. У цьому випадку зазвичай встановлюються фіксатори і ендопротектори, які утримують хребет у нормальному положенні і поступово виправляють кривизну. Але і тут все залежить від віку і від того, як хребет викривлений. Можливо, фахівці розроблять для вас план консервативного лікування. Постарайтеся не відтягувати лікарську консультацію.
2
Найважливіший метод лікування різних видів викривлень хребта (сколіозу, кіфозу, лордозу) - вправи лікувальної фізкультури. Розробляються вони лікарем індивідуально для пацієнта з урахуванням його віку, стану організму та індивідуальних характеристик здоров'я. Причому проводиться корекція не тільки самого хребта , але й таза, ніг і стоп. Запишіть вправи, і згодом ви зможете виконувати їх вдома.
3
Постарайтеся відвідувати плавальний басейн, т.к. виконання вправ лікувальної фізкультури відмінно доповнюється плаванням, особливо брасом.
4
У ряді випадків показано носіння корсета. Він підбирається лікарем і носиться кілька годин на день, допомагаючи досягти правильної постави.
5
Для лікування викривлення хребта , як правило, призначають також фізіотерапевтичні процедури. Цих методів дуже багато, наприклад теплолікування, рефлексотерапія, бальнеотерапія, акупунктура, електростимуляція м'язів спини та ін. В якості додаткового лікування можуть призначатися також зміцнюють хрящову і кісткову тканину БАДи і хондопротектори.
6
Одним з факторів, що сприяють викривленню хребта , є ослаблення зв'язку між суглобами і м'язовим корсетом. Це відбувається найчастіше тому, що в організмі порушуються обмінні процеси і наростає дефіцит «будівельних матеріалів» для побудови хрящів і м'язової тканини. Внаслідок цього важливу роль в усуненні викривлення хребта відіграє правильне харчування. Постарайтеся збагатити свій раціон продуктами, що містять вітаміни С і Д. Багато вітаміну С міститься в шипшині, цитрусових, солодкому перці, чорній смородині, шпинаті, петрушці і т.д. Вітаміном Д багаті печінка тріски, скумбрія, сьомга, проростки пшениці, молоко і курячі яйця. Крім того, цей вітамін виробляється за допомогою ультрафіолетових променів, а значить, постарайтеся частіше перебувати на свіжому повітрі і приймати сонячні ванни.
7
Пам'ятайте, що ніякі лікувальні методи виправлення кривого хребта не опиняться для вас ефективними, якщо не будете працювати цілодобово над поставою. Постарайтеся будинку на голові носити мішечок з піском, щоб підсвідомо зафіксувати правильне положення хребта .
8
Встаньте біля стінки, доторкнувшись до неї потилицею, плечима, лопатками, а також сідницями і п'ятами. Запам'ятайте це положення і намагайтеся дотримуватися його, коли ходите або виконуєте якусь роботу.
9
Піднімати тяжкості не слід. Якщо це доводиться робити, носіть рюкзак. Коли ви щось піднімаєте, ваша спина повинна залишатися рівною. Зігніть ноги, смикнув коліна, і намагайтеся підняти предмет за допомогою м'язів стегон.
10
Ходіть прямо, легко, «від стегна» і не опускайте голову і погляд. Якщо стоїте - розправте плечі і зведіть лопатки трохи назад. Але намагайтеся довго в одному положенні не стояти. Переступали з ноги на ногу, пританцьовуйте, «пружиньте» ногами. Розслабте м'язи спини.
11
Для сидіння підбирайте відповідні вам по росту стільці, бажано з прямою або повторює форму хребта спинкою. Стіл повинен мати таку висоту, щоб ваші плечі не підводилися. Але довго сидіти теж не можна. Періодично вставайте і робіть прості вправи.
12
Спіть на жорсткому ліжку. Під хребет можна підкладати маленький валик. Такий же валик можна використовувати, укладаючи його між колінами, коли ви лежите на боці.