Як розпізнати транзистор.

Під час ремонту радіоелектронної апаратури або при її самостійній збірці часто виникає питання правильної ідентифікації електронних компонентів. Зокрема, деколи виявляється досить складно правильно визначити марку транзистора .
Вам знадобиться
  • - програма «Транзистор»;
  • - програма Color and Code 10;
Інструкція
1
Світова промисловість випускає транзистори самих різних типів і розмірів, від зовсім крихітних, розрахованих на частки міліампера, до здатних витримувати струм в десятки ампер. При цьому їх маркування часто залежить від країни, в якій вони були зроблені. Найбільш поширеними є американська система позначень JEDEC (Joint Electron Device Engineering Council), європейська Pro-Electron, японська JIS. Свої системи позначень є у Росії і низки інших країн.
2
Якщо раніше дані транзистора у вигляді буквено-цифрового коду наносилися на його корпус, і їх можна було легко прочитати, то в даний час активно застосовується колірна і кодова маркування. Розібратися в ній, не маючи відповідних довідників, неможливо. Для визначення вітчизняних транзисторів з кодовою і кольоровим маркуванням існує невелика і дуже зручна утиліта «Транзистор», ви можете завантажити її тут: http://radiobooka.ru/prog/140-programma-dlya-opredelenie-tipa-tranzistora-po.html .
3
Більш серйозну програму Color and Code 10, що дозволяє визначати електронні компоненти вітчизняних та зарубіжних виробників, ви можете завантажити за цим посиланням: http://archive.espec.ws/redirect.php?dlid=19904. Програма допоможе вам визначити транзистори, резистори, конденсатори, діоди, варикапи, стабілітрони, індуктивності, чіп компоненти. Завдяки цій програмі ви зможете істотно скоротити час, що витрачається на з'ясування типу електронних компонентів.
4
Працювати з програмою дуже просто: запустіть її, натисніть зелену стрілку в правому нижньому кутку вікна. У лівій частині нового вікна ви побачите колонку з позначеннями визначених компонентів. Виберіть «Транзистори» (третій значок зверху), потім у верхній частині вікна знайдіть потрібну вам кодову позначку. Далі, переміщаючись по інтерактивній таблиці, введіть значення наявного у вас транзистора . Після введення всіх даних ви побачите в рядку «Визначення» його тип.