Як оновити старий стіл. зробити візерунок на стіл в лазні.

Старий стіл можна освіжити і вписати в новий інтер'єр. Виберіть один із способів оформлення - розпис, кракелюр або декупаж. Будь-який з них ви зможете освоїти, навіть якщо вперше вирішили взятися за реставрацію старих речей.
Вам знадобиться
 • - смивка для фарби;
 • - шпатель;
 • - фарба;
 • - валик/кисті;
 • - лак;
 • - ножиці;
 • - серветки для декупажу.
Інструкція
1
Очистіть стіл від старого покриття. Це необхідно в тому випадку, якщо фарба або лак на ньому облупилися. Використовуйте для цієї мети спеціальні склади - змивки. Нанесіть їх на стіл , почекайте 3-5 хвилин (точний час зазначено на упаковці). Размягченную фарбу зскребете шпателем. Також фарбу можна розігріти будівельним феном. Правда, так вам знадобиться набагато більше часу.
2
Пофарбуйте стіл в новий колір. Ви можете вибрати один відтінок або поєднувати декілька. Наприклад, пофарбувавши ребро стіл ешніци фісташкові, а решту поверхні - світло-коричневим. Металеві деталі стіл а легше обробити фарбою з балончика - так колір ляже рівніше. Дерев'яний стіл можна фарбувати пензликом або валиком.
3
Поєднання двох кольорів буде вигідно виглядати, якщо оформити стіл у вінтажному стилі. Пофарбуйте його спочатку одним кольором. Коли фарба висохне, нанесіть шар другого відтінку. Дочекайтеся, поки покриття висохне відсотків на 80 - фарба буде ще волога, але якщо її торкнутися, палець не буде прилипати. Нанесіть чистої пензликом кракелюрний лак для однокрокового кракелюра. Коли стіл висохне, верхній шар фарби покриється дрібними тріщинами, через які буде видно перший відтінок.
4
Стільницю або ніжки можна прикрасити малюнком. Простий геометрічний візерунок намалюйте поверх висохлого фону тонким пензликом. Для більш складного малюнка виріжте трафарет з картону, поліетилену або самоклеющейся плівки. Закріплюйте трафарет тільки після повного висихання першого шару фарби.
5
Якщо вам складно самостійно зробити візерунок, використовуйте готові малюнки. Оформіть стіл в техніці декупаж. Купіть паперові серветки з вподобаним візерунком. Ви можете використовувати спеціальні серветки для декупажу або звичайні паперові. Акуратно розшарується серветку, відокремивши тонкий верхній шар з малюнком. Виріжте візерунок ножицями. Прикладіть його до стіл у лицьовою стороною вгору і покрийте зверху клеєм ПВА або клеєм для декупажу. Наносите клей м'яким пензликом, розгладжуючи малюнок. Коли він висохне (приблизно через добу), закріпіть результат лаком.
Часто важко розлучатися зі старими меблями, з якою пов'язані різні приємні спогади, адже так хочеться, щоб дітям і внукам залишилася якась матеріальна пам'ять про предків. Саме тому питання відновлення зовнішнього вигляду та стану старих меблів актуальний навіть зараз, коли в магазинах можна знайти меблі на будь-який смак і гаманець.
Вам знадобиться
 • Шкурка крупна,
 • шкурка дрібнозернистий,
 • клей для дерева,
 • меблевий лак,
 • морилка,
 • замазка з деревної дрібнозернистої пилу і меблевого лаку,
 • розчинник для зняття фарби з деревини,
 • скипидар,
 • олійна фарба.
Інструкція
1
Оцініть загальний стан столу : перевірте чи немає пошкодження деревини жуками-деревоточцями, які можуть оселитися в меблів в будь-який час.
2
Зніміть всі декоративні і виступаючі елементи - в цьому випадку вони не будуть заважати подальшому ремонту, не зможуть окислитись і змінити колір дерева.
3
Огляньте механізми столу , за допомогою яких закриваються ящики або засуваються різні полки. При необхідності змастіть їх або замініть на нові.
4
Перевірте міцність з'єднання всіх елементів столу і при необхідності проведіть нове проклеювання всіх елементів конструкції, бажано з використанням якісного клею для дерева.
5
Зашкурьте поверхню меблів спочатку великої, а потім дрібнозернистою наждачним шкуркою (в тому випадку, якщо стіл мав лакове покриття). Потім пофарбуйте стіл підходящим за якістю меблевим лаком.
6
Покрийте поверхню столу спеціальної морилкою для обробки дерева - це дозволить краще показати структуру дерева, особливо якщо для виготовлення столу використовувалася деревина цінних порід.
7
Залиште стіл на деякий час для того, щоб морилка добре вбралася в структуру дерева і висохла.
8
Проведіть повторне покриття всіх зовнішніх поверхонь меблів лаком для деревини. Таку обробку краще проводити два або три рази, але кожен раз тільки після повного висихання нанесеного попереднього шару лаку.
9
Якщо на поверхні деревини утворилися вм'ятини, то для того, щоб радикально оновити старий стіл: Зніміть всі виступаючі і декоративні елементи і повністю видаліть попередню фарбу або лак. Для видалення фарби можна скористатися Ошкурювання при невеликому шарі фарби на меблях або видаляти фарбу за допомогою спеціальних розчинників.
10
Оцініть стан столу і всіх його елементів. Для ремонту дефектів дерев'яних меблів скористайтеся спеціальною мастикою з деревної дрібнозернистої пилу і меблевого лаку, перемішаних до густоти сметани. Заповніть отриманою сумішшю дефекти на поверхні меблів, а потім залиште просохнути. Після повного затвердіння лаку зашкурити меблі і декорують її далі.
11
Є й інший спосіб виправити наявні дефекти. Скористайтеся очищеним скипидаром, який залийте в дефект, потім це місце накрийте металевою пластиною і кілька разів пропрасуйте добре розігрітою праскою - це дозволить розпарити волокна деревини.
12
Скористайтеся для декоративного покриття таких меблів олійними фарбами, які наносяться після обробки меблів морилками.
13
Не забудьте встановити всі попередньо зняті елементи меблів.
Корисна порада
Можна використовувати для декорування столу різні види тканини, або протравить стіл перед покриттям лаком дуже насиченим, майже чорним розчином марганцівки.