Як повернути дублянку в магазин.

Придбання дублянки - зовсім не гарантія того, що питання з зимовим одягом на поточний сезон вирішене. Не виключено, що після вдумливої домашньої примірки обновка вам разонравітся. Або, що набагато гірше, через кілька днів шкарпетки на дублянці з'являться розриви, потертості та інші дефекти. Таку річ потрібно нести назад в магазин і вимагати повернення сплачених за неї грошей.
Вам знадобиться
  • - чек;
  • - гарантійний талон;
  • - паспорт.
Інструкція
1
Оформляючи покупку, не забудьте взяти чек і оформити гарантійний талон на дублянку. Гарантія на шкіряні вироби починається з двох місяців, а точний термін встановлює виробник. Майте на увазі, що відлік гарантійного строку починається не з моменту покупки, а з часу, коли ви почнете носити річ.
2
Принісши нову дублянку додому, не поспішайте викидати чек і обривати з обновки ярлики. Спочатку приміряйте її ще раз. Одягніть чоботи, з якими ви плануєте носити дублянку, оцініть вид в різних дзеркалах і дізнайтеся думку домашніх. Якщо ви переконаєтеся, що обнова дуже довга або коротка, тисне в проймах або морщить на спині, подумайте, чи потрібна вам ця річ.
3
Згідно із Законом про захист прав споживачів, ви маєте право повернути річ належної якості, що не вживану, протягом 14 днів після покупки. Майте на увазі: якщо річ побувала в шкарпетці або ви просто зрізали з неї ярлики, повернути її ви не зможете.
4
Якщо ви хочете поміняти дублянку на іншу модель, швидше за все, магазин піде вам назустріч. Вам запропонують доплатити різницю і, можливо, навіть не вимагатимуть письмову заяву на обмін або паспорт. Однак гроші салони повертають неохоче.
5
Якщо продавець не хоче брати дублянку, запрошуйте директора чи адміністратора. Напишіть заяву на повернення грошей, пред'явіть паспорт і чек. Наполягайте на своєму - швидше за все, адміністрація магазин а здасться. Уточніть час, коли ви зможете забрати гроші.
6
Якщо після декількох днів або тижнів шкарпетки на дублянці виявилися дивні плями, розриви шкіри або розійшлися шви, швидше за все, ви зіткнулися з виробничим браком. Знайдіть виданий в магазин е талон і переконайтеся, що річ ще знаходиться на гарантії. Віднесіть дублянку в салон і напишіть заяву із зазначенням дефектів і вимогою повернути гроші.
7
Вам можуть запропонувати обміняти річ на аналогічну або відремонтувати її за рахунок магазин а. Якщо мова йде про дрібне дефекті кшталт розриву по шву, погоджуйтеся. Але у випадку серйозних проблем краще розлучитися з бракованим виробом.
8
Магазин не погоджується повернути гроші? Зверніться до Комітету із захисту прав споживачів. Співробітники підкажуть вам, як правильно написати претензію. Віддайте її директору або адміністратору магазин а, приклавши копії чека та гарантійного талона. Вимагайте оформлення письмової відмови у виконанні вашого законного вимоги.
9
Якщо гарантія на товар закінчилася або талона вам не видавали, ви можете віддати дублянку на експертизу. Заплатити експерту доведеться вам, але в разі підтвердження виробничого браку ви можете написати претензію продавцеві і зажадати відшкодувати витрачені гроші.
Якщо в магазині вам продали неякісну дублянку, ви маєте право повернути її назад продавцю. Відповідно до закону про «Захист прав споживачів», це може зробити будь-який покупець, навіть якщо куплена річ не має вад.
Інструкція
1
Знайте, якщо вдома ви виявили в купленій дублянці який-небудь вада або прихований дефект, то за законом «Про захист прав споживачів» ви можете зажадати від магазину, який продав вам річ, повернути вам гроші за неякісний товар. Пам'ятайте і про те, що навіть якщо чек на покупку був вами загублений, ви також можете вимагати повернення грошей. Якщо дублянка вам дуже подобається, вам не хочеться повертати її назад в магазин, ваше право вимагати від продавця пропорційно знизити її ціну, або взяти на себе витрати з усунення дефекту. При вашому рішенні усунути ваду самостійно, ви можете розраховувати на компенсацію пов'язаних з цим витрат.
2
Напишіть у двох примірниках заяву на ім'я продавця (директора магазину), в якому детально викладіть свої претензії і вимоги про повернення грошей і т.п. Попросіть співробітника, який прийматиме у вас папір, розписатися на другому екземплярі і проставити дату. Вирушаючи в магазин, обов'язково візьміть паспорт, тому при заповненні заяви ви повинні будете вписати в нього свої дані. Вашу заявку керівництво магазину зобов'язана розглянути протягом десяти днів. В іншому випадку за законом вам покладена неустойка - 1% від вартості дублянки за кожен день прострочення.
3
Якщо куплена дублянка просто не підійшла вам за розміром, ви вирішили обміняти її або повернути продавцеві з інших причин, то ви також можете це зробити. У статті 25 закону «Про захист прав споживачів» сказано, що покупець має право обміняти непродовольчий товар у продавця, у якого він його придбав, навіть якщо цей товар належної якості, але не підійшов покупцеві за габаритами, розміром, фасоном, формою, забарвленням або комплектації. Але майте на увазі: ви зможете обміняти або повернути дублянку тільки протягом чотирнадцяти днів з дня придбання, не рахуючи дня купівлі. Тому не поспішайте відривати етикетки, т.к. річ повинна бути повернута в ідеальному стані.