Як вести читацький щоденник.

Читацький щоденник може стати в нагоді як у навчанні, так і в повсякденності. Ви зможете зафіксувати в ньому основні факти, які знадобляться при здачі іспиту. Записані враження від книги допоможуть воскресити в пам'яті літературні образи навіть через багато років після того, як ви перевернули першу сторінку.
Інструкція
1
Заведіть зошит або створіть електронну таблицю для щоденник а. Вам знадобиться шість колонок. У першій з їх пишіть прізвище, ім'я та по батькові автора, а також назва твору, рік його створення. Якщо читацький щоденник буде вам потрібен для підготовки до іспиту, записуйте ім'я та по батькові автора повністю, а не ініціалами.
2
У другій колонці напишіть короткий зміст твору. Записуйте його так, щоб потім вам були зрозумілі всі сюжетні лінії, перипетії, розв'язка. Орієнтуйтеся саме на цю задачу, вирішуючи, наскільки детально потрібно переказувати зміст.
3
Окремо перерахуйте особливості форми, обраної автором. Можна описати особливості авторського стилю, назвати жанр, в якому написано твір, оцінити його структуру. Відзначте, якого напрямку відноситься творчість даного письменника і наскільки це помітно в тому творі, який ви прочитали.
4
Четверту колонку відведіть для інформації про персонажів. Напишіть ім'я героя, його роль у творі - родинний зв'язок з іншими персонажами, рід діяльності. Перерахуйте найбільш значущі риси характеру героя. Якщо вони відображаються в його зовнішності, назвіть ці особливості вигляду персонажа.
5
У наступному розділі зберіть найцікавіші і «показові» цитати. Після кожного висловлювання вкажіть, ким воно було вимовлено і, якщо це необхідно, в якому контексті. Не відволікайтеся на красиві, але не дуже важливі фрагменти тексту. Виносьте в щоденник лише ті цитати, які є ключовими для розуміння твору.
6
В останній колонці зафіксуйте ваші враження від книги або окремого твору. Запишіть його на чернетці відразу ж після прочитання. Потім поверніться до думок про твір через два-три дні. Остаточно оформлену оцінку, думки, емоції запишіть у щоденник . При читанні об'ємного твору можна записувати враження, що не дочитавши книгу до кінця. Опишіть свої емоції, тільки приступаючи до читання, на середині сюжету, і, нарешті, дочитавши книгу.