Як вибрати екскаватор.

Основним типом землерийних машин є екскаватори . Ця важка техніка незамінна в будівельній і гірничодобувної галузі, так як може виконувати безліч різних операцій: рити траншеї, пересипати грунт, дробити дорожнє полотно та багато іншого. Щоб вибраний вами екскаватор в наслідок не розчарував, треба враховувати деякі нюанси.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з виходом в інтернет;
  • - газета з оголошеннями;
  • - рекламні буклети.
Інструкція
1
Щоб правильно вибрати землерийну машину, оцініть обсяг передбачуваних робіт. Так, для тривалих і масштабних робіт підійде повногабаритна модифікація. Якщо ж обсяг невеликий і при цьому простір обмежений (повноцінна техніка розвернутися не зможе) - зупиніть вибір на міні-екскаваторі. Прекрасним варіантом для використання на будмайданчику може стати екскаваторний трактор, який одночасно поєднує в собі функції обох машин.
2
При виборі екскаватора враховуйте не лише його технічні характеристики: конструкцію робочої підвіски, вантажопідйомність, глибину викопують траншеї, висоту підйому і обсяг ковша і т.д., але і зверніть увагу на умови (кліматичні, грунтові) експлуатації машини. Наприклад, для роботи на слабких, скельних грунтах або там де потрібна висока прохідність техніки - вибирайте гусеничне обладнання. Для міських умов, грунту з високою несучою здатністю, а так же при необхідних частих перебазування з однієї ділянки на іншу, доцільніше буде доглянути пневмоколесной модель. Якщо плануєте використовувати землерийну машину при низьких температурах, зупиніть вибір на північній модифікації екскаватора (буває ще й тропічна версія для роботи в жаркому кліматі).
3
При огляді б/у екскаватора зверніть увагу на зовнішній вигляд: наявність вм'ятин, різного виду перекосів, наявність зварювальних швів на металоконструкціях, знос ходової частини і т.п. Крім цього, перевірте стан гумових деталей: шлангів, манжет і т.д., щоб на них не було тріщин, а так же шарнірні з'єднання на предмет люфтів. Не забудьте проконтролювати тиск у гідравлічній системі. Поцікавтеся напрацьованими мотогодин. Обов'язково огляньте проводку на наявність ремонту та моторний відсік (ніякої течі там бути не повинно). Заведіть екскаватор і перевірте всі робочі механізми.
4
Попросіть показати документи на техніку. В них подивіться, де і скільки разів екскаватор проходив техобслуговування. Якщо у вас виникли сумніви - не поспішайте з покупкою або орендою землерийної машини, пошукайте ту, яка задовольнить усі ваші запити.
Зверніть увагу
При виборі моделі екскаватора враховуйте наявність запчастин і можливість самостійного ремонту.
Корисна порада
Майте на увазі, що при роботі гідравлікою під навантаженням не повинно бути сторонніх шумів.