Як зв'язати гачком ведмедика.

Мишка для багатьох дітей є найулюбленішою іграшкою. Та й для дорослих в якості талісмана така іграшка буде корисною. В'язати цього ведмедика може починаюча в'язальниця, тільки необхідно в процесі роботи постійно набивати ведмедика наповнювачем.
Вам знадобиться
  • нитки, намистинки, гачок, голка і наповнювач
Інструкція
1
Для початку роботи приготуйте нитки, намистинки, гачок, голку і наповнювач. Колір ниток не принциповий, але пам'ятайте, щоб іграшка вийшла м'яка і пухнаста, нитки повинні бути відповідні. Починайте в'язання з голови іграшки. Наберіть дві повітряні петлі і замкніть їх в коло, одночасно пров'язуючи шість петель в другу повітряну петлю. У наступному ряду зробіть додатково шість збільшень, щоб у вас вийшло дванадцять петель.
2
На початку кожного наступного ряду в'яжіть стовпчиками без накиду, потім робіть прибавки після однієї, потім після двох і далі петель, поки у вас не вийде сорок дві петлі. Потім продовжуйте в'язати три - чотири ряди без змін і починайте зменшення петель. Незадовго до кінця щільно набийте голову ведмедика наповнювачем. Стягніть щільно ті шість петель і закріпіть нитки.
3
Для того щоб зв'язати гачком ведмедика , в'яжіть тулуб іграшки аналогічно в'язання голови. Максимальна кількість петель досягає двадцять чотири, і тулуб виходить менше і тонше голови. Не забудьте набити тулуб наповнювачем, до стягання петель.
4
Ручки і ніжки вив'язувати пропорційно тулубу, по формі більш подовжені. Для цього спочатку робіть надбавку, потім в'яжіть без змін і робіть зменшення на початку останніх рядів. Набейте наповнювачем кожну ручку і ніжку окремо.
5
До того, як зв'язати гачком ведмедика , подумайте, як ви будете оформляти мордочку, чи будете в'язати одяг для іграшки.
6
Ви можете спробувати кілька варіантів оформлення: зв'яжіть мордочку, зваляти її. Оченята для ведмедика можна вишити нитками муліне, пришити намистинки або приклеїти готові.
7
Збирайте ведмедика акуратно. Спочатку пришивайте вушка, їх наповнювати не треба. Потім закріпіть мордочку шпилькою і пришити її за передні петлі, попередньо злегка її, набивши наповнювачем.
8
В місцях прикріплення вічко зробіть утяжки. Вишийте брови і рот, надайте мордочці ведмедики певний вираз.
9
Особливу увагу приділіть носі, чим більше і яскравіше він виходить, тим симпатичніше виглядає іграшка.
10
В останню чергу пришийте голову ведмедику, ручки і ніжки. Ви можете використовувати просто нитки, або кріпильні пристосування для того, щоб іграшка могла здійснювати рухи.
Іграшковий ведмідь в'яжеться поетапно. Спочатку виконується тулуб, потім голова, потім лапки. Всі деталі зшиваються. Всі дії потрібно виконувати за відповідною схемою.
Вам знадобиться
  • 150 г пряжі, в'язальний гачок, нитки в тон пряжі, голка, шпилька, ножиці, наповнювач, гудзики для оформлення мордочки.
Інструкція
1
Почніть роботу з тулуба ведмежати. Зв'яжіть 8 звичайних повітряних петель, потім з'єднайте їх у кільце і скріпіть стовпчиком без накиду. Далі візерунок виконуйте так: - з кожної петлі другого і третього ряду вивяжіте два рівних, акуратних напівстопчиком з накидом, у вас повинно вийти рівно 24 петлі; - у наступному четвертому ряду додайте ще вісім петель, для цього по черзі в кожну третю петлю вплутаємося по два нових напівстопчиком з накидом; - в п'ятому ряду виконайте аналогічні дії, але вже вплутуйте напівстовпчик в кожну п'яту петлю; - в шостому і сьомому ряду подібним чином попрацюйте з кожної шостої петлею; - у восьмому ряду вивяжіте напівстовпчик з кожної сьомої петлі; - в дев'ятому ряду - з кожної восьмої петлі. В результаті у вас вийде полотно з 72 петель.
2
З десятого по вісімнадцятий ряди в'яжіть прямо, без будь-яких прібавленій.Далее виконайте, навпаки, зменшення: - в дев'ятнадцятому ряду пров'яжіть однієї петлею разом кожну восьму і дев'яту петлю; - у двадцять першому ряду аналогічні дії виконайте по відношенню до кожної сьомий і восьмий зашморгу; - в двадцять третьому ряду таким чином попрацюйте з кожної шостої та сьомої петлею; - в двадцять сьомому з'єднайте разом кожну п'яту і шосту петлі; - у двадцять дев'ятому ряду виконайте таку дію з кожної четвертої і п'ятої петлею; - в тридцятому ряду в'яжіть разом кожну третю і четверту петлю.Четние ряди - двадцять другий, двадцять четвертий, двадцять шостий, двадцять восьмий, а також непарний - двадцятого й п'ятого ряд в'яжіть без будь-яких убавленій.В підсумку на вашому полотні залишиться всього 24 петлі.
3
Тепер приступайте до вив'язування голови. Починайте так само, як в попередньому пункті. При утворенні 64 петель кілька сантиметрів в'яжіть прямо, не збавляючи і не додаючи ніяких петель. Потім виконайте поступове зменшення за наступною схемою: - в першому ряду пров'яжіть разом однією петлею кожну сьому і восьму петлі; - у другому ряду виконайте ту ж саму операцію з кожної шостої та сьомої петлею; - в третьому ряду зменшуйте петлі за рахунок з'єднання разом кожної п'ятої і шостий петлі; - в четвертому ряду пров'яжіть однієї петлею кожну четверту і п'яту петлю; - в п'ятому ряду виконайте те ж саме з кожної третьої і четвертої петлею; - в шостому ряду з'єднайте однієї петлею кожну другу і третю петлю.
4
Для передніх і задніх лап наберіть шість повітряних петель, зв'яжіть в них шість рівних, акуратних стовпчиків без накиду по колу. Далі дотримуйтеся певною схемою: - у другому ряду кожну петлю пров'яжіть двома напівстовпчиками з накидом; - в третьому ряду те ж саме діяння виконайте з кожною другою петлею; - в четвертому ряду додавайте по два напівстопчиком в кожну третю петлю; - в п'ятому ряду робіть цю ж операцію з кожною четвертою петлей.В результаті у вас утворюється полотно з 30 петель. З шостого по одинадцятий ряди в'яжіть прямо, не збавляючи і не додаючи жодної петлі.Далее приступайте до зменшення. Його виконуйте в наступному порядку: - у дванадцятому ряду з'єднайте разом однією петлею кожну четверту і п'яту петлю; - в 15-п'ятнадцятому ряду виконайте аналогічну дію з кожної третьої і четвертої петлею; - непарні - тринадцятий, сімнадцятий, дев'ятнадцятий та двадцять перше - а також парні - чотирнадцятий, шістнадцятий і вісімнадцятий ряди в'яжіть без убавленій, прямим полотном; - в двадцятому ряду пров'яжіть разом кожну другу петлю полотна.В підсумку на вашому полотні залишиться всього 12 петель.
5
Набейте наповнювачем всі частини іграшки, з'єднайте потайним швом
6
вивяжіте перші п'ять рядів вушок по схемі лапок. Далі в шостому ряду - в кожну п'яту петлю вплутаємося два рівних напівстопчиком з накидом, а в сьомому ряду - це ж дію виконайте з кожної шостої петлею. Наступні три ряди виконуйте звичайними стовпчиками без накиду. Після чого складіть вушка навпіл і пров'яжіть кромку простим з'єднувальним поруч. Тобто дві петлі в'яжіть разом: одну беріть із переднього ряду, іншу підчіплює з заднього ряду. Пришийте вушко до голови ведмежати.
7
Пришийте гудзики на місце носика і вічко.
Зверніть увагу
Намагайтеся точно слідувати схемі, інакше ведмежа вийде перекошений.
Корисна порада
Відзначайте кожен ряд за допомогою нитки іншого тону або невеликий шпильки. Це допоможе зорієнтуватися при зменшенні або збільшенні петель.