Як в'язати мопсів.

Мопси - невеликі симпатичні собаки, відомі своїм сплюсненим носом і короткою м'якою вовною. Заводчики стимулюють здатність до народження потомства, щоб отримати прибуток від чистокровних вихованців. Організувати в'язку можна самостійно.
Інструкція
1
Зверніться до ветеринара. Приблизно за місяць до в'язки суку мопса треба позбавити від глистів або провести курс профілактики інвазії. Бажано привести в норму вагу собаки, який нерідко надмірний. Цикл розмноження у тварини, що міститься в хороших умовах, настає з періодичністю в 8-9 місяців. Перша тічка приходить у віці від 6 до 10 місяців, але мопсіха ще фізично не готова виносити повноцінний послід. Обмежте суку від спілкування з кобелями на цей період. В'язку плануйте на наступні цикли.
2
Слідкуйте за собакою, важливо не пропустити початок тічки. У собаки змінюється порядок сечовипускання, воно стає частішим. Мопсіха починає вилизувати петлю постійно, навіть після їди. До неї починають тягнутися кобели, але вона їх відштовхує і поводиться агресивно. Подивіться на колір виділень, якщо вони стали блідими і мізерними, що відбувається на 10-13 день з початку тічки, можна починати в'язку.
3
Чи не квапте мопсів , нехай вони побудуть наодинці. Період загравання необхідний, він створює необхідну фізіологічну тягу. Кобель обнюхує мопсіху, таким чином він отримує сигнал про готовність до в'язки. Момент схрещування відбувається хвилин через 20, запліднення практично завжди успішно з першого разу. Під час злучки кобель проявляє активність, сука варто смирно.
4
Проводите в'язку мопсів на столі або іншому піднесеному місці. Притримуйте мопсіху за плечі з боку голови. Вам буде зручніше стояти збоку, якщо мопс недосвідчений - зможете йому допомогти. Покладіть одну руку під живіт собаки, між задніми лапами. Вказівним і середнім пальцем «розкрийте» петлю, так ви допоможете кобелю потрапити в піхву, потім притисніть мопсів один до одного. Можна контролювати замок під час фрикцій.
5
Поспостерігайте за вихованцями. Не завжди кобели поводяться спокійно, іноді попадаються темпераментні мопси. В такому випадку дайте йому час на відпочинок. Якщо, навпаки, собака повільна, зробіть вигляд, що сука йде, а потім знову введіть її в приміщення. Можете підняти мопсіху на пару хвилин над псом, щоб спровокувати його на контакт, він встане на задні лапи і спробує її дістати. Після такої процедури кобель, як правило, вдало робить садку. Розпещених мопс в'яжіть за відсутності господаря.
Зверніть увагу
Мопси повинні бути на момент в'язки здоровими, ситими, після прогулянки. Вибирайте пару у перевіреного заводчика, перевіряйте документи, чистокровні мопси цінуються вище помісей напівкровок.
Корисна порада
Зробіть контрольну в'язку через пару днів після першої, може знадобиться і третя. Це забезпечить більшу ймовірність запліднення сперматозоїдами яйцеклітин. Вагітність мопсіхі триває 63 дні, потім з'являються цуценята.