Як позбутися від почуття жалості.

Жалість - це почуття, яке відчував, напевно, кожна людина, і багато хто вважає його гарною рисою характеру. Відчуваючи жалість до когось, ви здатні поступитися чимось своїм: грошима, часом і навіть частиною життя. Це, звичайно, благородно. Але ваша жалість часто не приводить до того, що ситуація зміниться - людина, на яку вона спрямована, просто користується нею. Це відчуття не созидательно.
Інструкція
1
Позбутися від почуття жалості необхідно просто тому, що таким чином ставляться до істот убогим або збитковим. Жалість цілком доречна до вуличного кошеняті зі зламаною лапкою - він не винен в цьому і просто не виживе, якщо ви його не виходите. Але коли ви починаєте жаліти дорослої людини, у якого все в порядку з руками і ногами, ви свідомо робите його убогим. Ви даєте йому право використовувати ваші життєві ресурси, не будучи при цьому ні слабкіше, ні найнещасніші, ні багатшими вас.
2
Усвідомте те, що ваша жалість зовсім не допомагає ближньому. Вона відбиває в нього бажання самому докладати якісь зусилля, працювати над собою і над облаштуванням власного життя. Чим більше ви будете його жаліти, тим глибше він буде занурюватися у свої проблеми і, врешті-решт, ще й звинуватить вас у них. Раз ви шкодуєте його, він скоро почне вважати, що він гідний цієї жалості, і з задоволенням дозволить вам займатися вирішенням його життєвих проблем і забезпеченням його потреб.
3
Людині властиво цінувати свою працю і свої зусилля, але він не завжди адекватно оцінює те, що роблять інші. Не чекайте подяки від людини, якій ви допомагаєте з почуття жалості, її просто не буде. Якщо ви дійсно горите бажанням допомогти, просто струсіть його, навіть вилаяти, розбудіть у ньому амбіції і дайте зрозуміти, що возитися з ним ніхто не збирається. Допомагати можна тільки тому, хто щось робить, а не тому, хто просто пливе за течією.
4
Зрозумійте, що ваша жалість згубно діє на людину та її душу. Замініть це почуття і проявляйте свою любов, турботу і увагу. Саме ці почуття стануть справжнім проявом милосердя, допоможуть йому впоратися з нещастям, влаштувати своє життя.
5
Коли людина знатиме, що він і його доля вам небайдужа, але ви вірите в його силу духу і волю, він буде радий і гордий довести вам, що віра ваша виправдалася. Тільки в цьому випадку ви дійсно допоможете і навіть врятуєте людини, тільки тоді він буде вам щиро вдячний.