Як включити транзистор.

Біполярні транзистори бувають структури npn і pnp. Найбільш зручно включати їх по схемі із загальним емітером. Залежно від галузі застосування, транзистор можна змусити працювати в ключовому або лінійному режимі.
Інструкція
1
Незалежно від того, в якому режимі працюватиме транзистор, підключіть його емітер до загального проведення безпосередньо, а колектор - до шини живлення через навантаження. Якщо прилад має структуру npn, на шині харчування повинно бути позитивне напруга, а якщо pnp - негативне. Переконайтеся, що параметри транзистора (допустимий струм у відкритому стані, допустима напруга в закритому стані, розсіює потужність) достатні для управління тією навантаженням, яка до нього підключена.
2
Щоб відкрити транзистор в ключовому режимі, подайте на його базу живить напруга через резистор. Його опір підберіть з таким розрахунком, щоб струм бази дещо перевищував число, яке вийде, якщо номінальний струм навантаження поділити на коефіцієнт посилення транзистора. При занадто малому струмі бази прилад перегріється, бо буде не повністю відкритий, а при занадто великому - від самого струму бази.
3
Для перекладу транзистора в аналоговий режим подайте на базу зміщення. Для цього також підключіть її до джерела живлення через резистор, але на цей раз підберіть його опір так, щоб напруга на колекторі трназістора щодо спільного проведення дорівнювало половині живлячої. Тоді приблизно 50% потужності буде розсіюватися на навантаженні, а решту 50% - на самому приладі. Щоб він не перегрівся, використовуйте радіатор.
4
При експлуатації транзистора в умовах зміни температури в широкому діапазоні доведеться забезпечити термостабилизацию його режиму. Для цього верхній висновок резистора зміщення підключити не до шини харчування, а до колектора.
5
На базу транзистора, що працює в лінійному режимі, змінний керуючий сигнал подайте через конденсатор. Якщо каскад не є вихідним, як навантаження використовуйте резистор, а вихідний сигнал знімайте з колектора також через конденсатор. У такому вигляді його можна подати на наступний каскад.
Зверніть увагу
Все перепайки здійснюйте при відключеному харчуванні. Не допускайте перегріву транзистора.
При заміні деталей якого-небудь устаткування часто виникає необхідність у визначенні типу транзистора, виведення емітера, бази і колектора. На старих транзисторах стирається маркування, а імпортні транзистори мають нестандартну маркування, що ускладнює визначення. В такому випадку тип транзистора встановлюється за допомогою омметра.
Вам знадобиться
  • - Омметр
Інструкція
1
Для транзисторів типу «pnp» еквівалентні діоди з'єднуються катодами, а «npn» з'єднуються анодами. Перевірка омметром зводиться до тестування переходів pn - колектор база і емітер-база. Мінусовій вихід омметра у «pnp» підключається до бази, а плюсової почергово до колектора і емітера. У «npn» підключення проводиться в зворотному порядку.
2
Визначте за допомогою пристрою висновок бази по зворотним і прямим опорам переходів колектора і емітера. Висновок бази зазвичай розташовується посередині або праворуч, тому підключіть чорний і червоний щупи до правого і лівого висновку.
3
Якщо індикатор показав великий опір («1»), то спробуйте іншу комбінацію допомогою під'єднання до центрального і лівого висновку і до центрального і правого висновку, чергуючи червоний і чорний щупи.
4
Якщо до центрального висновку бази був приєднаний чорний щуп, то можна вважати, що транзистор має тип «pnp» .Якщо був би приєднаний червоний затискач, то транзистор можна було б віднести до типу «npn».
5
Підключіть червоний щуп до правого висновку. Індикатор опору повинен трохи змінити своє значення. Оскільки перехід у емітера має опір більше, ніж у переходу колектора, то висновок колектора буде ліворуч, а емітера справа. В іншому випадку, якщо значення буде менше, емітер виявиться зліва. Для достовірності можна виміряти коефіцієнт передачі на спеціальному роз'ємі омметра.
Зверніть увагу
Колектором називається електрод, який підключається до зовнішніх верствам трансмітера, водночас базою називається той електрод, який підключається до центрального шару. Омметр - пристрій, який визначає опір електричного струму за допомогою перетворення змінного струму в постійний. Хоча деякі моделі проводять вимірювання відразу змінного струму, без перетворення.