Як викрутити гвинт. Як відкрутити старий болт.

У домашньому господарстві нерідко доводиться займатися дрібним ремонтом. Полагодити кран йди дверний замок, відремонтувати пральну машину або пилосос - спектр можливих завдань досить широкий. Під час ремонту іноді доводиться стикатися з ситуацією, коли необхідно викрутити старий, дуже міцно прикипіла, гвинт .
Вам знадобиться
 • - викрутки;
 • - гайкові ключі;
 • - молоток;
 • - зубило;
 • - паяльна лампа;
 • - паяльник;
 • - промисловий фен;
 • - гас;
 • - скипидар;
 • - розчин сірчаної кислоти ;
 • - шматочок цинку;
 • - графітова мастило.
Інструкція
1
Якщо гвинт не виходить викрутити і ви боїтеся зірвати викруткою його головку, спробуйте використовувати такі методи. Якщо дозволяє механізм, в який він ввернуть, простукаєте гвинт молотком, підставляючи до нього з різних сторін викрутку. За рахунок ударів в районі різьби з'являться мікротріщини, здатні полегшити вивертання гвинт а. Коли бракує сил зірвати гвинт з місця і викрутка прокручується в руках, обхопіть її за плоску частину гайковим ключем. Завдяки цьому важелю ви багаторазово збільшите передане на гвинт зусилля.
2
Хорошим варіантом є нагрів непокірного гвинт а чи болта в полум'ї паяльної лампи з подальшим охолодженням водою. Цей спосіб теж забезпечує появу мікротріщин вздовж різьби за рахунок температурного розширення при нагріванні і стиснення при охолодженні. Зрозуміло, даний спосіб можна застосувати не так часто, так як далеко не всяку деталь можна нагрівати подібним чином. Як варіант, замість паяльної лампи можна використовувати паяльник або промисловий фен, цей варіант підходить для невеликих гвинт ів.
3
При неможливості відкрутити гвинт слід залити його скипидаром або гасом. Якщо гвинт розташований вертикально, зробіть з пластиліну бортик навколо нього і налийте гас в утворену ванночку. Почекайте близько години і знову спробуйте відкрутити гвинт .
4
В деяких випадках можливий радикальний варіант - головка гвинт а зрубується зубилом, різьбова частина при необхідності висвердлюється.
5
Якщо ви намагаєтеся відкрутити старий болт і вже зірвали гайковим ключем грані його головки, слід ножівкою по металу (або просто шматочком пиляльного полотна) обпиляти головку під ключ меншого розміру. Досить відпиляти дві грані. Потім залийте болт гасом, залиште на годину, а потім знову спробуйте відкрутити.
6
Великий болт можна спробувати відкрутити за допомогою молотка і зубила. Підставте зубило до голівки болта і спробуйте зірвати його з місця сильними ударами молотка. У багатьох випадках це вдається і далі болт легко відгвинчується гайковим ключем.
7
Існує електрохімічний варіант відкручування старих гвинт ів і болтів. Зробіть навколо головки гвинт а бортик з пластиліну, покладіть в утворену ванночку шматочок цинку і налийте розбавлену сірчану кислоту. Утворюється гальванічний елемент, в якому іржа буде активно розчинятися. Через добу ви зможете досить легко викрутити прикипілого гвинт .
8
Візьміть за правило при установці нового обладнання, яким би вони не було, змащувати гвинт и і болти, які в майбутньому, можливо, доведеться викручувати. Використовуйте для цього графітову мастило - навіть через кілька років знаходження в дуже несприятливих умовах захищений таким чином гвинт легко відкрутиться.