Як включити двоканальний режим. настройка двухканальной озу в bios.

Сучасні моделі системних плат, використовуваних в стаціонарних і мобільних комп'ютерах, підтримують двоканальний режим роботи з модулями оперативної пам'яті. Дана особливість дозволяє підвищити продуктивність ОЗУ на 10-15%.
Вам знадобиться
  • - Speccy;
  • - викрутка;
  • - доступ в BIOS.
Інструкція
1
Для реалізації двоканального режим а необхідна наявність відповідної материнської плати і парного кількості модулів пам'яті. Крім того, плати ОЗУ повинні володіти ідентичними характеристиками. Почніть з визначення параметрів плат пам'яті.
2
Відкрийте сторінку www.piriform.com/speccy/download і скачайте запропоновану програму. Виконайте установку утиліти Speccy і запустіть її. Відкрийте вкладку «Оперативна пам'ять».
3
Вивчіть характеристики підключених плат пам'яті. Зверніть увагу на наступні параметри: обсяг пам'яті модуля, тактова частота роботи шини, показники таймінгів. Пам'ятайте про те, що обидві планки, які працюватимуть в двоканальному режим е, повинні ідеально збігатися по зазначеним характеристикам.
4
Тепер вимкніть комп'ютер і відкрийте корпус системного блоку. Знайдіть слоти для установки модулів пам'яті. Ті роз'єми, які призначені для роботи в двоканальному режим е, повинні бути зафарбовані однаковим кольором. Тобто якщо на платі присутній 4 слота, вони будуть зафарбовані попарно.
5
Важливо відзначити, що парні роз'єми не завжди розташовані в безпосередній близькості один від одного. Обов'язково уточніть тип модулів оперативної пам'яті. Існують моделі системних плат, що працюють з декількома типами, наприклад, DDR1 і DDR2. При установці планок різного типу працювати буде тільки одна з них.
6
Підключіть модулі пам'яті до потрібних роз'ємів. Увімкніть комп'ютер і після завантаження операційної системи запустіть програму Speccy. Якщо ви все зробили правильно, то в меню «Оперативна пам'ять» з'явиться напис «Двоканальний режим » або Dual Channel.
7
Якщо після здійснення зазначених процедур плати все одно працюють в одноканальному режим е, відкрийте меню BIOS. Знайдіть пункт Memory Settings і знайдіть пункт Dual Channel. Виберіть для нього параметр Enable. Перезавантажте комп'ютер, зберігши зміни налаштувань.