Як виставити запалювання без стробоскопа. Як відрегулювати кут випередження запалювання ауді ng.

При установці кута випередження запалювання на карбюраторном двигуні використовують стробоскоп, що реагує на наведення від високовольтного проводу першої свічки. Якщо його немає, підійде неонова лампа, правда, працювати доведеться в напівтемряві.
Інструкція
1
Ні в якому разі не використовуйте для створення напівтемряви гараж. Двигун, що працює в замкнутому просторі, може створити значну концентрацію чадного газу, що загрожує смертельним отруєнням. Розташуйте машину на вулиці і дочекайтеся вечора. Але і в повній темряві працювати також не можна: можна не помітити рухомих частин і торкнутися їх, що може привести до травми. Злегка підсвітите моторний відсік невеликим ліхтариком такої яскравості, при якій видно розташовані в цьому відсіку вузли, а з іншого - світло не заважає спостерігати за положенням ризики, підсвічується неоновою лампою.
2
Замінник стробоскопа виготовте з пластмасової трубки діаметром близько 15 міліметрів. З однією з її сторін вклейте збирає лінзу. Всередину помістіть неонову лампу типу NE-2, ТН-0,3 або будь-яку іншу, відповідну по яскравості, кольору й напрузі запалювання. Назовні виведіть два дроти. Один з них підключіть до маси, а другий - намотайте поверх ізоляції високовольтного проводу першої свічки. Досить намотати близько десяти витків.
3
Ні в якому разі не тримайте прилад в руках - у разі пробою ізоляції можна отримати болючий електричний удар. Закріпіть його на підходящому кронштейні з таким розрахунком, щоб світло неонової лампи, що проходить через лінзу, падав на мітку, використовувану для виставлення кута випередження запалювання. Провідники прокладете так, щоб рухомі частини не могли їх зачепити. Не допускайте іскріння - це може привести до займання парів палива в моторному відсіку. Для цього слід застосовувати проводи в досить товстою ізоляції, а до лампи їх не прикрутити, а припаяти.
4
Сам порядок виставлення кута випередження запалювання при різних режимах роботи (частоти обертання, ступеня обогащенности суміші та ін.) Залежить від марки двигуна. Перед його запуском обов'язково включите нейтральну передачу. Проводите настройку таким же чином, як з стробоскопом на імпульсної лампі. Єдина різниця полягатиме в тому, що світло неонової лампи має малої яскравістю. Пам'ятайте, що в імпульсному світлі освітлювана деталь здається нерухомою, в той час як насправді вона обертається з частотою до трьох тисяч обертів на хвилину. Не намагайтеся її торкнутися.
Розмірений рокіт працюючого мотора можливий тільки при бездоганно виставленому вугіллі випередження запалювання. Дотримання даного параметра наділяє двигун автомобіля максимальною потужністю, економією витрат палива і комфортністю управління машиною.
Вам знадобиться
  • - гайковий ключ на 13 або на 10 мм;
  • - контрольна лампочка;
  • - ключ для провертання коленвала.
Інструкція
1
Для виставлення кута випередження запалювання в автомобілі важіль коробки перемикання передач переводиться в нейтральне положення, і машина надалі утримується стоянковим гальмом.
2
С переривника-розподільника знімається кришка з високовольтними дротами, після чого колінвал провертається ключем для храповика доти, поки бігунок розподільника НЕ переміститься в сектор першого циліндра трамблера. Продовжуючи обережно провертати коленвал мотора, поєднуються мітки на шківі вала і відпливу передньої кришки.
3
Далі один провід контрольної лампочки приєднується до клеми котушки запалювання, дріт від якої з'єднаний з виводом переривника розподільника, а другий дріт контрольної лампочки з'єднується з масою мотора або кузова в будь-якому зручному місці. Після чого послаблюється кріплення трамблера.
4
На даному етапі ключем включається запалювання. Тепер, притискаючи проти ходу бігунок розподільника, корпус трамблера, якщо горить контрольна лампочка, провертається в протилежному напрямку обертання його валика доти, поки лампочка не погасне.
5
Провернувши корпус переривника-розподільника ще трохи, його дуже обережно повертають у зворотному напрямку, не забуваючи при цьому притискати бігунок, і в момент загоряння контрольної лампочки він фіксується, і болти кріплення пристрою затягуються.
6
Одягнувши на місце кришку з високовольтними проводами, установка кута випередження запалювання вважається закінченою.