Як в Фотошопі виділити контур.

Photoshop є одним з кращих інструментів для роботи з растровою графікою. Програма має багаті можливості, що дозволяють користувачеві змінювати зображення необхідним чином. При обробці графіки однієї з часто зустрічаються завдань є виділення контура елемента зображення.
Інструкція
1
Виділити контур в Фотошопі можна кількома способами. Найпростіший пов'язаний з використанням «Чарівної палички» - Magic Wand. В палітрі компонентів її значок виглядає як паличка із зірочкою на кінці. Для коректного виділення контурів Magic Wand слід правильно налаштувати. Встановіть у властивостях інструменту параметр Tolerance (допуск) рівним 30. Це значення дозволить досить впевнено відокремлювати контур потрібного зображення від фону.
2
Працювати з «Чарівної паличкою» дуже просто. Піднесіть її до краю предмета, контур якого ви хочете виділити, і клікніть лівою кнопкою мишки. Контур частини зображення буде виділено. Тепер натисніть Shift і, утримуючи клавішу, знову клікніть лівою кнопкою миші біля ще не виділеної контуром частини зображення. Натискання Shift дозволяє тягнути далі вже виділений контур. Продовжуйте тим же способом створювати контур. Якщо ви помилилися, переключіться в англійську розкладку і натисніть Ctrl + Z - остання дія буде скасовано.
3
Коли контур буде замкнутий, переходите до редагування виділення. Воно може знадобитися в тому випадку, якщо в деяких ділянках зображення оконтуривание було виконано некоректно, і контур зрізав частину зображення. Трохи зменшіть значення tolerance, потім підведіть Magic Wand до захопленої контуром частини зображення. Утримуючи Alt, клікніть мишкою помилково виділену область. Контур буде виправлений. Тепер натисніть Del, існуючий фон навколо зображення буде видалений і залитий фоном, обраним в палітрі компонентів.
4
Для виділення більш складних контурів, особливо що зливаються з фоном, використовуйте компонент «Лассо» (Lasso Tool). Виберіть його, натисніть ліву кнопку мишки і тягніть інструмент по периметру виділяється зображення доти, поки контур НЕ буде замкнутий. Недолік інструменту в тому, що тут виділення йде вручну і його якість визначається тим, наскільки точно ви рухаєте мишу.
5
У багатьох випадках можливості Magic Wand і «Лассо» виявляються недостатніми для точного виділення контурів складного об'єкта. Наприклад, вам треба вирізати з фотографії зображення кота, та так, щоб збереглися вуса і шерсть. Виділити «Чарівної паличкою» або «Лассо» кожну шерстинку неможливо, та й не потрібно - для цього є більш зручний інструмент «Перо».
6
Виберіть інструмент «Перо» - «Контури». Тепер послідовними кліками мишки виділіть контур потрібного вам елемента зображення. Створення складного контура досить трудомістким, але результат окупає всі витрати часу. При цьому не прагнете виділити найдрібніші елементи контура (начебто вусів і шерсті кота), на даному етапі вам треба виділити загальний контур. Замкніть його, клікнувши мишкою востаннє на першій точці. Тепер за допомогою інструменту «Уточнити край» (Refine Edge) ви можете більш точно визначити межі контура . Враховуючи, що робота з даними інструментом досить складна, почитайте про неї в спеціалізованих статтях.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=DX5ZT12YlRk
Для вишивки гладдю, аплікації або саморобного вітража потрібен контурний малюнок. В наборах для рукоділля деяку кількість малюнків зазвичай є. Однак якщо ви хочете зробити щось оригінальне, намалюйте контур самі. Програма Adobe Photoshop дозволяє це зробити навіть тим, хто не впевнений у своїх художніх здібностях.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з програмою Adobe Photoshop;
  • - вихід в Інтернет;
  • - сканер;
  • - принтер;
  • - туш;
  • - алюмінієва або бронзова пудра;
  • - клей для скла;
  • - калька.
Інструкція
1
Підберіть відповідний малюнок. Відскануйте листівку або фотографію з дозволом 300 dpi. Можна знайти відповідне зображення і в Інтернеті. Сюжет може бути будь-яким, але постарайтеся знайти картинку з не дуже великою кількістю дрібних деталей. Зайві лінії ви потім все одно приберете, але при цьому повинен зберегтися образ того, що ви збираєтеся вишивати або малювати не склі.
2
3
В маленьких прямокутних панельках знайдіть ту, на якій позначені кисті. Активізуйте її. Перетягніть її на верхню панель або залиште там, де вона є. Але в будь-якому випадку проставте параметри. Виберіть круглу жорстку кисть і задайте її розмір. Якщо ви нікуди нічого не перетягували, праворуч від назви панельки є стрілка. Натисніть на неї, і перед вами відкриється віконце, де потрібно проставити розмір. Якщо лінії контура тонкі, виберіть 2 або 3. Там же ви знайдете віконце "Непрозорість". Встановіть 100%.
4
С зображення приберіть непотрібні чорні плями. Зробити це можна різними способами. Найбільш зрозумілий для непосвяченого - знайти в лівому меню, на якому позначені інструменти, виділення. Зазвичай це лівий верхній квадратик. Знайдіть внизу 2 квадратика, які позначають кольору. У вашому випадку це чорний і білий. Білий повинен знаходитися внизу. Виділіть за допомогою миші область, яку ви хочете почистити, і натисніть клавішу "Delete". Дрібніші цятки приберіть за допомогою гумки, який ви теж знайдете на бічній панелі.
5
Домалюйте відсутні лінії за допомогою пензля. Контур малюнка повинен бути суцільним. Нанесіть, якщо потрібно, додаткові лінії - тичинки квітки, камені будиночка і т.д.
6
Визначте, який вам потрібен розмір малюнка. В меню "Файл" виставите опції для друку. Якщо вам потрібен дуже великий малюнок, а принтер дозволяє роздруковувати тільки формат А4, розділіть ваш ескіз на кілька частин. Роздрукуйте кожну частину окремо, на забувши позначити місця для склейки.
Корисна порада
Малюнок для вишивки переведіть на тканину за допомогою копірки, товченої крейди або грифеля. У першому випадку він просто обводиться по контуру. Копірку покладіть барвним шаром на тканину. Для того, щоб перевести малюнок за допомогою крейди або грифеля, наколи його по контуру голкою. Проколи робіть на відстані 3-5 мм один від одного. Якщо ви хочете зробити саморобний вітраж, покладіть малюнок на горизонтальну поверхню і накрийте його склом. До 5 частинам клею по склу додайте 2 частини чорної туші і 5 частин алюмінієвої або бронзової пудри. Клей краще взяти в баночці і такий, який не дуже швидко схоплюється. Це може бути, наприклад, ПВА. Герметик не підійде, а от з рідким склом можна спробувати поекспериментувати. Перемішайте компоненти. Накладайте вийшла фарбу по контуру м'якої художньої пензликом. Лінія має бути випуклою, щоб рідкий лак, яким ви заллєте деталі малюнка, які не перетікав з однієї частини вітража в іншу.