Як виростити абрикос.

Абрикоси у своєму саду - не фантастика, а реальність, навіть якщо ви живете в середній смузі Росії. Дуже важливо при посадці абрикоса правильно підібрати сорт підщепи або кісточок, саме від нього багато в чому буде залежати успіх вирощування та врожайність.
Вам знадобиться
  • - абрикосова кісточка;
  • - саджанець абрикоса;
  • - підщепу;
  • - сонячне місце в саду;
  • - лопата ;
  • - добрива;
  • - вода.
Інструкція
1
Щоб виростити абрикос з кісточки, постарайтеся знайти кісточки місцевих абрикосових дерев, для них шанси на виживання набагато вище, ніж у південних плодів. У кожному разі саджайте відразу багато кісточок, щоб проросло хоча б кілька.
2
Висаджуйте кісточки з початку липня до початку листопада. Врахуйте, що при висадці на вулиці більшість з них, швидше за все, віднесуть білки, миші, ховрахи та інші гризуни, тому найкраще садити пізньої осені, перед замерзанням землі.
3
За місяць до посадки дістаньте насіння і замочіть в м'якій воді на три доби. Міняйте воду щодня. Помістіть кісточки в тирсу або вологий пісок, поставте в прохолодне місце. Як тільки дозволить погода, посійте їх в поле.
4
Оберіть місце для посадки абрикосового дерева. Це повинно бути сонячне простір, захищений від північних і західних вітрів деревами або будівлями. Навесні або восени насипте на це місце 30-50 кг перегною, 0,2-1 кг суперфосфату, 2 кг золи, 200-300 г сульфату калію.
5
Перед посадкою зробіть пагорб діаметром близько 2 метрів і висотою 0,5 метра для того, щоб коріння не подпревать. Робіть пагорб зі звичайної родючої землі, але якщо у вас глинисті грунти, додайте бита цегла та пісок.
6
Якщо у вашому саду рослини ростуть дуже густо, спробуйте посадити абрикос в ящик або бочку без дна (розмір ящика не менше 1 м2).
7
Якщо у вас є можливість вирощувати абрикос за допомогою щеплення, обов'язково цим скористайтеся. В якості підщепи можете використовувати сливу, терен, дикий маньчжурський абрикос.
8
Щеплення робіть в кінці квітня або травні (поки не почалося сокорух). Виберіть сухий безвітряний день і закріпіть прищепа в розщіп і бічний розріз (товщина підщепи товщі щепи) або поліпшеною копулировкой (товщина однакова). Надіньте на щеплення поліетиленовий чохол, який зніміть відразу, як побачите утворився лист.
9
Не забувайте поливати абрикосове дерево, проводити обрізання, вносити добрива. Уже через кілька років воно обрадує вас багатим урожаєм.