Як вести батьківські збори.

Класний керівник може організувати взаємодію з батьками за допомогою індивідуальної бесіди і батьківських зборів. При проведенні спільного заходу необхідно вибрати актуальну для вашого класу тему, підібрати інформативне зміст, дотримуватися правил спілкування. Будьте уважні, тактовні, переконливі.
Інструкція
1
Між зборами спілкуйтеся з дітьми, з батьками, аналізуйте виникають у класі ситуації, конфлікти і проблеми. Все це допоможе вибрати правильну тему для батьківських зборів.
2
Спілкування з батьками вишиковуйте на довірчих, партнерських принципах, адже у вас одна мета - виховання гармонійно розвиненої особистості. Якщо педагог вибере повчальний, повчальний тон, позицію «головного», то плідного спілкування не вийде.
3
Вибравши тему, визначте форму зборів. Не обов'язково витримувати формат класичного засідання. Можна влаштовувати круглі столи, усні журнали, довідкове бюро, «послухайте дітей». Пам'ятайте, що завдання педагога - збагатити батьків ваших учнів педагогічними знаннями. Збори має бути цікавим, що запам'ятовується, закінчуватися на позитивних нотах.
4
Обов'язково підготуйте теоретичну частину: почитайте педагогічну літературу з обраної теми, приготуйте короткі пам'ятки, витримки, цікаві вислови, цитати.
5
Дотримуйтесь регламент: збори повинні тривати не більше 1 години, а інформаційне виступ - не більше 15-20 хвилин. Далі увагу батьків знижується, і багато перестануть вас слухати.
6
Уникайте розпоряджень і наказів. Намагайтеся не вживати таких слів, як «потрібно, зробіть, не робіть» і т.п. Такі фрази діють дратівливо. Спілкування буде непродуктивним, неефективним.
7
Намагайтеся почути батьків, вникнути в їхні проблеми, розумійте невербальна мова повідомлень, адекватно на нього реагуйте. Надавайте можливість кожному висловитися, розповісти про почуття та переживання. Діалог - це крок до взаємодії, до взаєморозуміння. Він народжує новий сенс зборів - спілкування партнерів. Тільки в діалозі відбувається рух думки, досягається виховний ефект.
8
Розповідаючи про дітей, вибирайте в основному позитивну інформацію. У разі необхідності звернути увагу на спільні проблеми, говорите на зборах про всі учнів, не називаючи конкретних імен. По кожному окремому учневі розмовляйте тільки наодинці з його батьками.
9
Відведіть час для відповідей на питання. Якщо виник конфлікт з іншими педагогами, то постарайтеся організувати зустріч конфліктуючих сторін, допоможіть знайти вірні слова і шляхи виходу з ситуації, що склалася.