Як самому зробити лаву. Як самостійно зробити лавку.

Як приємно після трудового дня, проведеного на дачі, посидіти в тіні дерев на лаві, зробленій власними руками. Вона не тільки стане справжньою прикрасою вашої садової ділянки, але і буде відмінним місцем, де будуть збиратися друзі та рідні. Якщо установка лави під деревом неможлива, зробіть своєрідний навіс, який буде захищати вас від палючого сонця в спекотні дні.
Вам знадобиться
 • - дошки;
 • - бруски;
 • - рубанок;
 • - пила;
 • - лобзик;
 • - дриль;
 • - шурупи;
 • - викрутка або шуруповерт;
 • - лак або фарба;
 • - шпаклівка;
 • - шпатель.
Інструкція
1
Зробити дерев'яну лавку під силу кожному, для її виготовлення вам знадобляться дошки шириною п'ятнадцять-тридцять сантиметрів і товщиною від двох з половиною сантиметрів. Дані характеристики потрібні для того, щоб майбутня лава була надійною і максимально зручною. Уникайте дощок з наявністю сучків, так як вони значно послаблюють міцність дерева. Також для складання лави вам потрібні дерев'яні бруски.
2
Підготуйте всі необхідні елементи для будівництва лави. Ретельно зачистите рубанком деревину, щоб не стирчали задирки, в іншому випадку вам не уникнути скалок. Для двох передніх ніжок цілком згодяться два товстих бруска однакового розміру. Використовуйте широку дошку для виготовлення задніх ніжок, тобто розмір дошки повинен становити висоту ніжок і спинки в загальному. Така конструкція збільшить міцність лавки. Верхню частину дошки зріжте електричним лобзиком під рівним кутом, щоб спинка вийшла трохи нахиленою.
3
З'єднайте дерев'яними брусками бічні елементи конструкції лави. Щоб збільшити міцність, виріжте спеціальні отвори-пази в місцях з'єднання. Для скріплення застосовуйте шурупи необхідної величини (але не клей), завдяки цьому лава ручної роботи НЕ розхитається навіть через багато років експлуатації.
4
Основний каркас готовий, пора укладати дошки для спинки і сидіння. У тих місцях, де будуть надалі укручуватися шурупи, просвердлите невеликі отвори (менше товщини шурупа), вони убезпечать дошки від розтріскування під час вкручування. При закручування капелюшки шурупів повністю підуть в дерево і не будуть надалі чіплятися за ваш одяг.
5
Лава практично готова, тепер можна зашпатлевать всі нерівності. Якщо у вас є бажання і час, можна зайнятися найцікавішим заняттям - різьбленням по дереву або випалюванням різних геометричних форм, тварин, квітів. Після закінчення всіх робіт покрийте готову лаву лаком або пофарбуйте.
Лавка може бути красивим і міцним доповненням саду. Ви можете побудувати її своїми руками. Краще всього використовувати для цієї справи сосну, так як дана деревина відрізняється природним опором до поганої погоди і комахам.
Інструкція
1
Для початку вам необхідно чітко визначити, в якому саме місці буде встановлена ваша лавка. Далі можна приступати безпосередньо до роботи. На землю укладіть брус і прикладіть до нього під кутом в 30 ° довгий брусок. Нижній торець бруса повинен знаходитися на відстані 45 см. Дана конструкція буде опорою для спинки. Далі на бруску відзначте точки, в яких він буде з'єднуватися з брусом. Після цього зробіть пропили. За допомогою стамески підготуйте паз. Друга опора для спинки робиться практично по аналогії. Врахуйте, що вона повинна бути дзеркальним відображенням першої опори. Від бруска потім необхідно відрізати дві частини по 30 см - вони будуть перекладинами для сидіння. Розташуйте їх на верхніх торцях брусов-опор.
2
Тепер вам необхідно приготувати молоток і цвяхи. Збийте ліву і праву опори лави. Косяки не повинні доставляти дискомфорт під час відпочинку на лавці, саме тому вам потрібно заздалегідь подумати, під яким кутом вам буде зручніше спиратися на спинку лавки, яку ви можете зробити за своїм смаком. Розміри найчастіше підбираються індивідуально. Готові опори обов'язково змастіть машинним маслом і обмотайте поліетиленом. Закріпити даний матеріал ви можете за допомогою дроту. Така обережність запобіжить опори від гниття ..
3
Після цього на відстані близько метра один від одного викопайте дві ями. Робіть їх глибиною в 40 см. У них встановіть опори для лавки. Потім покладіть на опори дошки, з яких буде складатися сидіння. Горизонтальність дощок ви можете легко перевірити за допомогою рівня. Вертикальність найчастіше перевіряється схилом. В ями насипте трохи гравію або каменів. Після цього можете засипати їх землею. Добре утрамбуйте обидві ями. Залишилося тільки прибити дошки для сидіння. Всю лаву рекомендується покрити просоченням проти гниття.