Як відновити різьблення.

Пошкодження внутрішньої різьбової частини в отворах відбувається в результаті сильної затяжки або використання болта «не по різьбі». Її відновлення можна здійснити різними способами.
Вам знадобиться
  • - епоксидний клей;
  • - мітчик;
  • - Різьбонарізні масло;
  • - різьбовій ввертиш;
  • - керн.
Інструкція
1
Оберіть способи відновлення різьби в залежності від умов експлуатації конструкцій. Відновити її можна, застосувавши епоксидний клей.
2
Заповніть епоксидним клеєм отвір і почекайте якийсь час, поки він злегка затвердіє. Вкрутіть болт і дочекайтеся повного висихання полімеру. Необхідно знати, що цей спосіб відновлення різьблення не підходить для деталей, що сприймають високі навантаження і вібрації, а також при роботі вузлів і конструкцій у високих температурах.
3
При іншому способі спочатку рассверлите пошкоджене отвір за допомогою свердла з швидкорізальної сталі підвищеної міцності. Наріжте різьбу мітчиком потрібного розміру, використовуючи спеціальне Різьбонарізний масло.
4
Змащуйте маслом ріжучі кромки інструменту в процесі нарізки, щоб стружка прилипала до нього, а не сипалася всередину отвору. Якщо нарізка проводиться із зусиллям, промийте мітчик в гасі і знову нанесіть масло на його кромки. При цьому способі відновлення різьблення отвір вийде більшого розміру.
5
Якщо збільшити діаметр отвору не можна, відновіть його різьбу з використанням ввертиш. Він являє собою порожнисте циліндричне пристосування, що має всередині і зовні нарізану різьбу потрібного розміру і кроку.
6
Висвердлите отвір свердлом. Підберіть мітчик, відповідний зовнішньому діаметру ввертиш, і наріжте різьбу . Встановіть в отвір ввертиш. Зріжте при необхідності його виступаючу верхню частину. Нанесіть керном зарубки на кордоні нової різьблення і ввертиш, щоб він не викрутився з отвору.
7
Якщо є можливість, заплавьте отвір із зіпсованою різьбленням, застосовуючи зварювання. Просвердлите потім у цьому ж місці нове - необхідного діаметра. Наріжте в ньому різьбу за допомогою мітчика. Такий спосіб відновлення вважається найбільш надійним. Новий отвір можна також зробити поруч зі старим, якщо дозволяє конструкція деталі.