Як уникнути авітамінозу.

Для гарного самопочуття організму потрібно щоденне надходження вітамінів, мінеральних солей і жирних кислот. Основним їх джерелом є їжа. Однак навіть повноцінний набір продуктів не завжди сприяє заповненню добової потреби. А тому, щоб уникнути авітамінозу , слід дбати не тільки про надходження всіх необхідних для життя речовин, а й про їх успішне засвоєнні.
Інструкція
1
Оскільки основним джерелом вітамінів і мікроелементів є їжа, робіть свій раціон різноманітним. В сезон намагайтеся їсти більше достигли плодів. Включайте в щоденне меню крупи, рафіновані рослинні масла, сірий хліб, кисломолочну продукцію, м'ясо, зелень, цибулю, часник, салати зі свіжих овочів, фрукти і сухофрукти.
2
Для вилучення з їжі всіх корисних речовин, дотримуйте принципи здорового харчування. Ретельно пережовуйте їжу. Тоді в шлунку вона краще розщепиться на всі компоненти і буде готова до засвоєння в кишечнику. Великий же обсяг їжі, ще й погано пережованої, довго затримується в травному тракті, починає бродити і, в підсумку, викликає порушення мікрофлори кишечника. А адже саме в цьому органі синтезуються вітаміни групи В і білок інтерферон, підвищуючий імунітет.
3
Основна частина вітамінів всмоктується в кишечнику, тому стежте за його роботою. Для підтримки перистальтики кишечника та попередження запорів пийте кожен день не менше 6-8 склянок чистої, прохолодної води і вживайте більше сирих овочів і фруктів - це джерело вітамінів, мінеральних солей і клітковини.
4
Обов'язково пийте вітамінізовані напої: журавлинний, морквяний або морквяно-яблучний сік, компот із сухофруктів, настої рослин, багатих вітамінами. Запасіть з літа листя малини, чорної смородини, м'яти, берези, а також плоди шипшини. Для попередження весняного авітамінозу вже з середини зими заварюйте їх і пийте як чай.
5
В весняну пору джерелом вітамінів є квашена капуста, часник, цибуля, сухофрукти, горіхи, лимони і мед. Включайте їх в щоденний раціон. Мед додавайте в сир замість цукру або зробіть з нього справжні ласощі: змішайте з курагою, горіхами і лимоном. Але щоб це смачне вітамінізоване засіб не викликало посилення потовиділення - не вживайте його з гарячим чаєм.
6
Якщо раціон недостатньо різноманітний і ознаки авітамінозу стають явними - приймайте готові полівітамінні комплекси. Вони допомагають заповнити відсутні в їжі речовини.