Як розпізнати метеорит.

Метеорити - небесні камені або шматки металу, які прилетіли з космосу. На вигляд вони досить непоказні: сірі, бурі або чорні. Але метеорити - єдине позаземне речовина, яку можна вивчити або хоча б потримати в руках. Астрономи з їх допомогою дізнаються історію космічних об'єктів.
Вам знадобиться
  • Магніт.
Інструкція
1
На поверхні метеорита утворюється плівка, що складається з оплавилася речовини. У складі космічних «бродяг» багато заліза, тому, перебуваючи довгий час на Землі, вони іржавіють. Справжні метеорити зустрічаються не так часто.
2
Лише деякі з них долітають до поверхні планети, більшість же згоряє в атмосфері. Ті, які благополучно приземляються, часто мають конічну форму, що нагадує космічний корабель.
3
Найпростіший, але і самий кращий індикатор, який може дістати обиватель, - це магніт. У всіх небесних каменях присутній залізо, яке і притягується магнітом. Хороший варіант - такий предмет у вигляді підкови з четирехфунтовим напругою.
4
Невелике тяжіння магніту до знайденого каменю не може послужити остаточної оцінкою. І в каменях, народжених в землі, багато копалин, які здатні дати таку реакцію на «притягательно-відштовхуючий» предмет.
5
Після такого первинного тестування можливий метеорит слід відправити в лабораторію для підтвердження або спростування автентичності знахідки. Іноді такі тести тривають близько місяця. Космічні камені і земні їх брати складаються з тих же корисних копалин. Відрізняються вони лише концентрацією, комбінацією і механікою формування цих речовин.
6
Якщо ви думаєте, що у вас в руках не залозистий метеорит, а кам'яний, випробування магнітом буде безглуздим. Огляньте його уважно. Ретельно потріть знахідку, зосередьтеся на невеликій ділянці розміром з монетку. Таким чином ви полегшите собі дослідження матриці каменю.
7
Метеорити мають маленькі сферичні включення, які нагадують цятки-веснянки сонячного заліза. Це відмінна риса каменів-«мандрівників». Цей ефект не можна справити штучним чином.
8
Включення ці мають розмір від одного до восьми міліметрів в діаметрі. Великі плями характерні для кам'яних метеоритів, яких називають хондрити.