Як визначити клас бетону.

Клас , або марка бетону - це найголовніший і важливий показник якості суміші, на який потрібно звертати пильну увагу при покупці. Показники рухливості, морозостійкості і водонепроникності завжди відсуваються на другий план.
Вам знадобиться
  • - архітекторський проект з розрахунками класу міцності.
Інструкція
1
Міцність бетону - це мінливий параметр, вона може розраховуватися остаточно тільки після завершення процесу твердіння, а даний процес триває рівно 28 днів. Тільки через цей проміжок можна визначити проектну або розрахункову міцність.
2
Основний діапазон, застосовуваний при будівництві, розраховується з марок 100, 200, 300, 400, 500. Клас міцності безпосередньо залежить від пропорцій цементу в виготовленої суміші. Основною діапазон варіюється від В 7,5 до В 40; повний - від В 3,5 до В 80.
3
У вашій проектної документації, складеної професійним архітектором для отримання дозволу на будівництво, має бути вказаний клас бетону, необхідний для зведення фундаменту і кладок. На підставі цих параметрів замовляйте бетонну суміш.
4
Щоб перевірити, чи дійсно бетон відповідає заявленому класу, зробіть невеликі ящики розміром 15х15х15. Зволожите форми, залийте бетонну суміш, проштикуйте її шматком арматури. Форми поставте в приміщення з температурою 20 градусів і вологістю 90%. Через 28 днів зверніться в незалежну будівельну лабораторію. Пробні бетонні кубики перевірять склерометри шляхом ударного імпульсу, ультразвуковим і руйнуючим методом.
5
Якщо ви купуєте бетон без перевірки, то пам'ятайте, що поважаюча себе компанія завжди справить суміш по заявленим характеристикам. Сама міцна марка буде виготовлена з портландцементу 800, що відповідає класу В 60, середня міцність такого бетону дорівнює 786 кгс/см2. Даний вид бетону використовується для багатоповерхових будинків. Найнижча міцність у бетону марки портландцемент м50 з класом В 3,5 і міцністю 46 кгс/см2.
6
Для будівництва одноповерхового будинку досить використовувати марку портландцементу М400, клас В30 з міцністю 393 кгс/см2.
Мінусова температура повітря є головною і основною проблемою, яка супроводжує процес зимового бетонування. Низька температура призводить до вимерзання води, яка входить до складу бетону, а також загальмовує процес гидрации цементу. Так як же правильно бетонувати в зимовий період?
Вам знадобиться
  • - плівка ПВХ;
  • - теплові гармати;
  • - протиморозні добавки;
  • - трансформатори великої потужності.
Інструкція
1
Поширеним методом бетонування в холодну погоду є використання протиморозних добавок (більшість виробників бетону використовують дану добавку). Протиморозним речовина вводять в бетон строго в процентному співвідношенні (залежно від марки бетону). Не менш важлива температура повітря, при якій проводиться бетон.
2
Одним з найбільш раціональних способів бетонування при мінусовій температурі є укривання цементу. Але даний метод здійснюється при температурі, що хитається від +3 до -3. Цемент має безпосередній контакт з водою, при цьому він активно виділяє тепло. Щоб зберегти тепло, накрийте свіжу бетонну конструкцію утеплювачем або плівкою ПВХ.
3
В міцні морози актуально використовувати газові або електричні гармати. Для цього постеліть плівку не на саму бетонну конструкцію, а на дерев'яний або металевий каркас (опалубку). У підсумку вийде щось у вигляді намету або імпровізованого шатра. Саме під ним і встановлюється теплова гармата. Чим вище буде температура під плівкою, тим швидше піде процес скріплення бетону, відповідно, якомога раніше припинити обігрів даної конструкції (через один-три дні бетон схопиться).
4
Все частіше на великих будівництвах застосовується електропрогрев бетону (де існує можливість використовувати трансформатори величезної потужності). Так як в електромережах і невеликих підстанціях недостатньо потужності, прогрів бетону в зимовий період - скоріше неможливе захід для приватного забудовника. І все-таки якщо у вас є така можливість, прогрівайте бетон електрикою.
5
Якщо навіть під час бетонування ви не зробили нічого, і бетон замерз, не впадайте у відчай, процес набору міцності поновиться одразу після відновлення позитивної температури (навесні). Найчастіше бетонування в таких умовах проходить з незначними втратами: знижується марочная міцність бетону, верхня частина конструкції обсипається (як облуплена фарба).