Як вирощувати овочі.

Овочі , які вирощені власними руками і з любов'ю - завжди смачніше і корисніше куплених в магазині. До того ж крім задоволення від того, що ти сам вирощуєш власні овочі, це ще й гарна підмога сімейному бюджету.
Вам знадобиться
  • Семена овочів
  • Ящики для розсади
  • Дача
Інструкція
1
Є види овочів, які висіваються відразу в землю (але при холодній погоді краще це зробити під плівку або в парник), а є ті, які вирощуються розсадою, а тільки потім висаджуються у відкритий грунт. Це робиться це для того, щоб отримати урожай набагато раніше, ніж якби овочі виростали безпосередньо їх семян.Рассмотрім розсадні овочі. До них відносяться капуста, помідори, перці, баклажани, гарбузи, кабачки, дині, кавуни, огірки.
2
Для початку потрібно визначити, коли висаджувати розсаду. На пакеті з насінням із зворотного боку зазвичай завжди вказано час висівання насіння. Після визначення дати потрібно готувати ємність для розсади і грунт. Можна висаджувати насіння в покупної грунт, а можна взяти його з вашого городу.
3
Розсаду можна вирощувати в торф'яних горщиках, в паперових стаканчиках, в ящик для розсади, потрібно вибрати найбільш зручний і оптимальний варіант для вас. Після сходів розсади її можна виносити на вулицю, тільки потрібно пам'ятати, що на вітрі і сонце земельну ком швидко висихає. Тому полив повинен бути своєчасним.
4
Після того, як середня температура встановиться досить тепла, розсаду можна висаджувати у відкритий грунт. Для цього потрібно підготувати ямку за розміром трохи більшу розміру горщика або стаканчика, а потім в неї опускають розсаду разом з грудкою землі. Потім ком обжимають землею, викинутою з ямки. Навколо стебла потрібно зробити поглиблення, щоб вода при поливанні не стікала.
5
Розсаду капусти, брукви і кольрабі садять, поглиблюючи її. Помідори садять до перших нижніх листків. Потім після посадки розсаду потрібно полити, а потім прикрити лунку перегноєм.
6
Потім догляд за овочами полягає в частому поливі, прополюванні овочів від бур'янів, і, якщо буде потрібно, в добриві землі. Залишиться до осені тільки збирати великий урожай!
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=egCGjm1EmJA
Корисна порада
Якщо ви висаджуєте розсаду в торфоперегнійних кубиках, то при посадці їх треба заглиблювати на 2-3 см нижче рівня ґрунту, інакше через стінки кубиків волога буде випаровуватися.
Суворих правил вирощування овочів в теплиці немає, є лише деякі рекомендації. Тут можна сміливо експериментувати. Відомо, наприклад, що деякі культури погано уживаються один з одним через різні агротехнічних вимог. Але, знаючи деякі секрети, цю проблему можна вирішити.
Інструкція
1
Теплиці бувають переносні і стаціонарні. Переносні теплиці гарні тим, що їх цілком можна легко перенести в разі потреби на нове місце, що іноді буває потрібно, так як якщо багато років вирощувати культуру на одному місці, то грунт «стомлюється», можуть виникнути різні небезпечні захворювання, що веде до зниження врожайності. В стаціонарних теплицях потрібно пропарити або повністю поміняти землю. Якщо можливості зробити це ви, в силу яких-небудь причин, не маєте, то за два тижні до посадки рослин проведіть дезінфекцію ґрунту. Для цього використовуйте одновідсотковий розчин марганцівки або тривідсотковий розчин нитрафена. Можна застосовувати в весняних теплицях біопаливо. На розігріте біопаливо насипте родючий шар землі і висаджуйте рослини.
2
Вирощувати овочі в теплицях нескладно. Низькорослі сорти помідорів висаджуйте з кроком 30 сантиметрів, між рядами відступайте 50 сантиметрів. Загущення посадка знижує врожайність. Рослини висаджуйте рядами з півночі на південь. Якщо розсада нормальна, чи не переросла, саджайте її вертикально, яка переросла - похило, бо саме в цьому положенні будуть утворюватися додаткові корені. Після посадки негайно полийте розсаду теплою водою. Прив'яжіть рослини до шпалери або кілків. Регулярно видаляйте пасинки.
3
Солодкий перець і баклажани висаджуйте в більш старшому віці. Поки розсада теплолюбних культур підростає, посадіть редис, цибулю і зелень як проміжну культуру. Щоб у помідорів і баклажанів краще зав'язувалися плоди - повітря в теплиці повинен бути сухою. Для цього їх саджайте близько дверей або недалеко від вентиляції. Солодкий перець вимагає багато світла, як і баклажани, в іншому з ним проблем немає.
4
А огірки не люблять протягів, тому посадіть їх подалі від дверей і кватирок. У огірків потрібно прищипувати бічні пагони, щоб стимулювати ріст головного стебла, так як саме на ньому формуються плоди. Не допускайте, щоб перепади температур були занадто різкими. Для профілактики прикорневой гнили присипте стебла деревним вугіллям. Регулярно підгодовуйте рослини добривами. Взагалі вирощувати овочі в теплицях дуже цікаво. До того ж вирощені своїми руками екологічно чисті натуральні продукти будуть завжди відмінним доповненням для вашого столу.