Як в опаленні випустити повітря.

На початку опалювального сезону нерідка ситуація, коли при запуску опалення в системі залишаються повітряні пробки, в результаті чого ефективність роботи батарей значно знижується. Для відновлення їх нормальної роботи необхідно випустити з системи повітря .
Вам знадобиться
  • - викрутка або плоскогубці;
  • - газовий ключ;
  • - ємність для зливу води.
Інструкція
1
Для зручного спуску повітря а на радіаторах опалення слід встановлювати крани Маєвського або автоматичні клапани. Крім того, на підведених до батареї трубах обов'язково повинні стояти крани, що дозволяють при необхідності перекривати воду.
2
Якщо на радіаторі є кран Маєвського, процедура спуску повітря а здійснюється дуже просто. Візьміть ємність, яку можна підставити під кран - наприклад, відро, кухлик, велику миску. Можна підкласти ганчірку. Потім руками або пасатижами (в деяких кранах викруткою) відверніть головку крана. Почується свист виходить повітря а: вам треба дочекатися моменту, коли з крана піде вода (не хвилюйтеся, її натиск буде дуже слабким) і знову закрити кран. У тому випадку, якщо на радіаторі встановлений термостат, перед спуском повітря а його треба повністю відкрити.
3
Складніше спустити повітря з радіатора опалення в тому випадку, якщо спеціального крана на ньому немає. У цьому випадку вам знадобиться газовий ключ для відкручування верхньої заглушки. Дуже часто заглушка вкручується на клоччю з фарбою, тому для того, щоб «зірвати» її з місця, може знадобитися досить велике зусилля. Як тільки заглушка стронулся, викручуйте її, поки не почується звук виходить повітря а. Випустіть весь повітря , для цього може знадобитися злегка потрясти батарею, потім знову загорніть заглушку. При необхідності підмотайте на різьблення стрічку ФУМ.
4
За відсутності на радіаторі кранів перекриття води працюйте дуже акуратно. Важливо не перестаратися і не викрутити заглушку повністю, так як поставити її назад, за відсутності кранів і хлище з радіатора окропі, буде практично неможливо. Наявність кранів на радіаторі вирішує багато проблем, пов'язаних зі натравлюванням повітря а, ремонтом радіаторів опалення, їх заміною. Якщо радіатор раптом почав текти, ви завжди можете перекрити воду і спокійно зайнятися усуненням несправності. За допомогою кранів ви також зможете регулювати температуру в приміщеннях.