Як вибрати вакцину від грипу.

У Росії найпоширенішими вакцинами від грипу є «Ваксигрип», «Грипол» і «Іфлюлак». Людина, що вирішила зробити щеплення проти грипу , повинен чітко уявляти принцип дії того чи іншого засобу, всі його полюси і мінуси. Зробіть правильний вибір за допомогою коротких відомостей, наведених нижче.
Інструкція
1
Вакцини, в яких містяться живі віруси, так і називаються - «живі». Вірус, що міститься в такій препараті, ослаблений, він знаходиться в авірулентние стані. Захворювання він не викличе, а ось імунна відповідь організму цілком. Ці віруси вирощують в спеціальних умовах. Вчені використовують тварин, у яких спостерігається висока опірність до хвороби даного типу.
2
Застосовуючи «живі» вакцини, ви досягнете стійкого імунітету. Але мінус їх в тому, що вони досить часто викликають алергію. Їх також не можна застосовувати при вже почалася епідемії грипу . «Живі» вакцини можна давати дітям старше трьох років інтраназально. Назви торгових марок - «Інфлювір», «Ультравак».
3
На даний момент ці вакцини майже не застосовують через багатьох протипоказань і нехорошою переносимості препарату. Краще відмовтеся від цього щеплення, якщо вам запропонують її в поліклініці.
4
«Убита» вакцина містить мертві віруси або їх фрагменти. Вони цілком підходять для виклику реакції організму. Їх поділяють на субодиничні, розщеплені і на інактивовані цільновіріонні. За допомогою цих вакцин в організмі виробляється менше стійкий імунітет, ніж за допомогою «живих», а й алергія виникає значно рідше.
5
В інактивованих цільновіріонних препаратах вірус мертвий (убитий хімічно, термічно або ультрафіолетом), але вирион не зруйнує. Вакцина вводиться через ніс, підшкірно або внутрішньом'язово з семи років. Після першого прийому потрібно повторний - через 3-4 тижні, це рекомендація для дітей до 18 років, після - досить однократного введення препарату. Переносяться інактивовані цільновіріонні вакцини не дуже добре і мають ряд протипоказань.
6
СПЛАТИ вакцини, або інактивовані розщеплені, містять набір антигенних компонентів «хитрого» вірусу грипу . Такі препарати складаються з поверхневих і внутрішніх антигенів, що забезпечує розвиток імунітету людини. Ліпіди вірусу при цій операції видаляються.
7
Поверхневі антигени стимулюють утворення імунітету проти певного штаму вірусу грипу . Загальні для всіх штамів, внутрішні антигени, сприяють перехресному імунітету. Інактивовані розщеплені вакцини застосовують з шестимісячного віку, тому що ймовірність алергічної реакції дуже низька.
8
Повторна вакцинація проводиться для малюків, для яких це щеплення від грипу була першою, роблять її через чотири тижні. Спліт вакцина на даний момент вважається найефективнішою. Торгові марки - «Флюарикс», «Ваксигрип», «Гріпповак», «Бегривак», «Ультрікс» та інші.
9
Тільки поверхневі антигени грипу містять інактивовані субодиничні вакцини. Таким чином, виходить, що вони виробляють імунітет тільки до певного штаму. Але ефективність таких препаратів досягає 90%.
10
Низька вірогідність алергічної реакції дає можливість застосовувати інактивовані субодиничні вакцини з шестимісячного віку. Випускаються вони під такими марками - «Грипол», «А грипу л», «Інфлувак» та інші.