Як обчислити роздільну здатність дисплея.

Роздільна здатність дисплея вимірюється в пікселях. У чорно-білому екрані піксель складається з однієї точки, в кольоровому - з трьох: червоного, зеленого і синього. Знаючи кількість таких елементів по горизонталі і вертикалі, можна розрахувати загальна їх кількість, а також їх число на одиницю довжини.
Інструкція
1
Якщо кількість точок по горизонталі і вертикалі відомо, загальну роздільну здатність дисплея розрахуйте, помноживши їх один на одного. Наприклад: 1024 * 768 = 786432. Це трохи менше 0,8 мегапікселя.
2
Роздільна здатність буває не тільки абсолютною, але й відносною. У цьому випадку вона виражається в точках на дюйм. Спочатку за допомогою лінійки з поділками виміряйте розміри екрана по горизонталі і вертикалі. Вони можуть співвідноситися один з одним як 4: 3 або 16: 9. Знаючи діагональ екрану, дізнатися розміри його сторін можна також без вимірювань - за наступною таблицею: http://nafany.ru/articles/1
3
Результати для зручності переведіть в дюйми. Після цього розрахуйте горизонтальне і вертикальне дозвіл в точках на дюйм. Наприклад, якщо екран має діагональ в 15 дюймів, то його ширина дорівнює 13,07 дюймів, а висота - 7,35. При 1024 пікселях по горизонталі і 768 - по вертикалі, горизонтальний дозвіл цього дисплея становить 1024/13,07 = 78,35 DPI (dot per inch - точок на дюйм), а вертикальне - 768/7, 35 = 104,49 DPI.
4
Якщо ніяких даних про діагоналі дисплея немає, виведіть на його екран суцільний білий фон, прикладіть до нього лінійку (не натискаючи на неї з силою, щоб не розчавити РК-панель), після чого подивіться ділянку екрану разом з лінійкою в лупу з чотириразовим збільшенням. Порахуйте, скільки пікселів припадає на 5 міліметрів. Результат помножте на 5,08, і вийде дозвіл в точках на дюйм. Зробіть два таких виміру: по горизонталі і по вертикалі.
5
Пам'ятайте, що коли дозвіл зображення, виведеного на РК-монітор, не збігається з фізичним дозволом матриці, пристрій, зване скалером, здійснює автоматичне масштабування. Зображення обробляється за складним алгоритмом, повністю уникнути втрати різкості не вдається. Щоб цього уникнути, налаштовуйте операційну систему таким чином, щоб дозвіл зображення збігалося з дозволом матриці.