Як поводитися з конем.

Кінь - одне з найкрасивіших і граціозних тварин планети. Недарма так багато людей, які готові весь вільний час проводити на стайні - доглядати за кіньми, годувати їх, просто спілкуватися і, звичайно, їздити верхи. Але не варто забувати, що перш за все, це сильна тварина і може заподіяти вам шкоди одним необережним рухом.
Інструкція
1
Коні дуже полохливі, тому ніколи не робіть різких рухів в безпосередній близькості. Також не лякайте тварина, якщо хтось сидить на ньому верхи. Багато таким чином люблять пожартує, але здибити кінь з вершником - зовсім не смішно, для людини, особливо недосвідченого, це може закінчитися ударами і навіть переломами.
2
Підходьте до коня тільки спереду, навіть якщо вона вас добре знає. Спочатку окликніть її ласкавим голосом, потім можна дати ласощі. При цьому долоня тримаєте розкритою, частування повинно лежати на ній. Не пропонуйте ласощі, взявши його пальцями, кінь може вкусити.
3
Одягніть вуздечку, при цьому намагайтеся не зачіпати вуха, так як деякі коні цього дуже не люблять і можуть вкусити або закинутися (встати на диби). Коли ви будете вставляти в рот трензель, щось не намагайтеся подолати опір коні - вона може стискати зуби. Краще натисніть двома пальцями на беззубу частина рота - тварина легко прийме вудила.
4
При виведенні з денніка будьте обережні, якщо двері буде недостатньо відкрита або закриється в момент проходження коні, то тварина може злякатися і рвонутись. Гаразд, якщо назад, а при різкому русі вперед кінь може збити вас з ніг і нанести серйозну травму.
5
Проходом стайні ведіть тварина без зупинки, тримаючи з лівого боку за знятий привід однією рукою, а другою (правої) притримуючи за вуздечку. Якщо кінь злякається або просто захоче брикнути, то її легко можна утримати. Обов'язково закидайте стремена на сідло перед виведенням з денніка, щоб вони не зачепилися ні за двері, ні за який інший предмет. Це теж може налякати коня.
6
Сідайте в сідло тільки з лівого боку, при цьому не розпускати привід. Вставте ногу в стремено і ривком сядьте на коня. Постарайтеся відразу зловити других прагнути. Не всі коні спокійно стоять при цьому, деякі намагаються рвонутись вперед або починають «танцювати» на місці (перебирати ногами). Тому важливо утримувати тварину приводом.
7
При їзді верхи бувають непередбачувані ситуації, коли кінь встає дибки, може закусити вудила і понести, а ще гірше того, намагається лягти прямо з вершником. Тому важливо швидко протидіяти цьому. Коли кінь перестає слухатися і встає на задні ноги, звільніть привід і притисніть до коня, обхопивши шию руками, або просто тримайтеся за гриву. Дайте посил і змусьте опуститися. Ні в якому разі не відкидайтеся назад, під дією вашої ваги кінь може впасти.
8
Бувають випадки, коли тварина злякалася, або затявся, і понесло, тобто не реагує ні на які команди, продовжуючи шалену стрибка. В цьому випадку найбільш правильним буде дати коня бігти по колу, відкиньтесь тому і, діючи приводом, скорочуйте коло. Поступово кінь видихається і заспокоїться.
9
Якщо ви бачите, що кінь б'є копитом, при цьому нахиливши голову, то, швидше за все, він хоче лягти під вершником. Це дуже небезпечно, так як вага коня великий і можна отримати травму. Підніміть приводом голову тварині і дайте енергійний посил для руху вперед. Якщо ж кінь все ж лягла або впала під час руху, то постарайтеся випередити цей момент і звільнити ноги від стремен раніше.
10
Коли ви закінчите енергійну прогулянку верхи, відразу не давайте пити втомленою коні, це може негативно позначитися на її здоров'ї. Заведіть в денник, розсідлали, почистіть і дайте хорошого запашного сіна. Через 2 години можна і попоить, а в годівницю насипати добірного вівса. Коли будете прощатися зі своєю улюбленицею, то обов'язково почастуєте її морквиною або ще чим-небудь смачним.