Як самому перевірити підвіску. Як визначити стан опорного підшипника ваз 2109.

Автомобіль почав розгойдуватися після подолання перешкод, а підвіска стала видавати скрипи і стукоти. Перевірте стан підвіски. В ідеалі цю процедуру слід проводити при кожному ремонті і технічному обслуговуванні транспортного засобу.
Інструкція
1
Прокачайте зусиллям рук верх переднього колеса автомобіля в поперечному напрямку. Навіть малопомітний люфт є приводом перевірити стан підшипника маточини і надійність кріплення стійки передньої підвіски з поворотним кулаком.
2
Розгойдайте кузов автомобіля. Якщо він за інерцією продовжує здійснювати коливальні рухи після припинення розгойдування, несправний амортизатор. Щоб дізнатися, який саме, докладайте зусилля при розгойдуванні спочатку до однієї сторони кузова, потім - до іншої.
3
Перевірте важелі за допомогою спеціального пристосування для їх контролю. Замініть їх при виявленні тріщин або деформацій на підсилювачах балки підвіски і соединителе. Врахуйте, що рихтування і зварювання в даному випадку недопустимі. Досліджуйте різьбові отвори фланців. Якщо виявите пошкодження, виправіть різьбу або замініть важелі підвіски.
4
Перевірте резинометаллические шарніри. Замініть їх, якщо помітите випучіваніе гуми, розриви або знос по зовнішньому торцю.
5
Дослідіть пружину на наявність тріщин і деформації витків. Замініть її при виявленні таких. Перевірте осадку пружини. Для цього тричі прожміте її до зіткнення витків, а потім прикладіть навантаження в 259 кгс. Довжина пружини повинна, як мінімум, складати 233 мм.
6
При зменшенні довжини пружини з жовтою маркуванням до 240 мм, її слід замінити на зелену. Стискайте пружину по осі пружини підносків. Слідкуйте, щоб опорні поверхні збігалися з поверхнями опорних чашок кузова і амортизатора.
7
Огляньте опорні гумові прокладки, при зносі замініть їх на нові. Досліджуйте маточини коліс, підшипники та різьбові болти, що здійснюють кріплення колісних дисків. Перевірте посадку грязеотражательного кільця. Пошкоджені підшипники замініть на нові.