Як позбутися від гару в квартирі.

Від непередбачених випадків не застрахований ніхто. Залишена включеною, техніка може стати причиною пожежі, неакуратне поводження з вогнем, та й шалена петарда з вулиці може стати причиною загоряння. Прибирання приміщення після пожежі або згорілої каструлі, залишеної недбайливої господинею - дуже трудомістке заняття. Найважче при цьому позбавитися від запаху гару в приміщенні.
Інструкція
1
Отже, прибирання квартири або кімнати після таких неприємних пригод полягає в наступному: - збір і винесення сміття і згорілих залишків; - механічна очистка стін, меблів від шару кіптяви; - хімчистка стін і меблів; - обробка абсолютно всіх поверхонь від стелі до підлоги з метою позбутися запаху.
2
Звичайно, найкраще з цими операціями впорається клінінгова компанія, що матиме спеціальними реагентами, які нейтралізують запах гару , обладнанням, а саме, Водосос, пилососами, Зубні мийками підвищеного тиску, озонаторами і так далі . Що стосується процедури, то спочатку приїжджає фахівець з прибирання, який визначає обсяг робіт та їх вартість. Звичайно, послуга ця не з дешевих, тому можна постаратися справитися своїми силами, тим більше зіпсувати щось вже навряд чи вдасться.
3
Якщо зі збором сміття і механічної чищенням все зрозуміло, то як же позбутися неприємного запаху, який може стійко проіснувати в квартирі не один рік? Способів декілька.
4
Самий радикальний - капітальний ремонт, з заміною штукатурки, дерев'яних підлог з ревізією лаг. В цьому випадку, навіть після видалення відпрацьованих будматеріалів, необхідно всі поверхні перед початком оздоблювальних робіт обробити спиртом або алкогольної розчинами. Потім стіни шпаклюють, підлогу укладають і приміщення декорують. Проте, навіть у цьому випадку потрібно регулярне провітрювання.
5
Якщо у вас згоріла лише каструля з їжею, то в цьому випадку необхідно помити всі поверхні мильним розчином, щоб змити сажу, яка є джерелом запаху гару . Копоть простіше змити содовим розчином (кальцинована, а не харчова сода). Потім, слід поставити широку ємність з водою на вогонь, в воду налити оцту, кинути запашні трави (м'ята, меліса, лаванда, ромашка, чебрець) і покип'ятити. Пар, який буде виділятися, буде вбирати в себе неприємний запах.
6
Ще один варіант - розкласти по приміщенню ганчірки, змочені в оцті. Вони ефективно вбирають будь-які запахи. Міняти їх потрібно через кожні дві години. Як адсорбенту можна використовувати наповнювач для котячих туалетів, мокрі тирсу. Їх просто розсипають по підлозі і через деякий час змітають.
7
Провітрювання теж дає непоганий результат. Відкрийте балконні двері, вікна і вийдіть з приміщення. У ньому створиться вільний потік повітря, який понесе запах гару .
Позбутися від запаху гару в квартирі хоче кожен, кому він служить нагадуванням про забуту колись на плиті каструлі або про необережність при використанні електроприладів. Для того щоб жити комфортно в постраждалому приміщенні слід вдатися до рішучих заходів з його очищення.
Інструкція
1
Відкрийте всі вікна в будинку. Тримайте їх відкритими так довго, як тільки дозволять погодні умови. Увімкніть вентилятор. Якщо в наявності є кондиціонер або очищувач повітря - закрийте всі вікна і двері і включіть їх.
2
Відразу ж винесете з дому горіли предмети, які неможливо відновити - посуд, електроприлади і т.п. Вони є головним джерелом розповсюдження запаху гару. Якщо речі піддаються ремонту та очищення, вимийте їх або виставте на балкон для провітрювання.
3
Розвісьте в квартирі кілька вологих великих клаптів тканини або рушників. Коли вони висохнуть, прополощіть і знову розвісьте. Волога тканина дуже добре поглинає дим і гар. Цей спосіб допомагає позбутися запаху гару в квартирі в лічені години.
4
Розпорошите аерозоль для усунення неприємних запахів. Користуватися цим засобом слід обережно, більша його концентрація в повітрі шкідлива для людей і тварин.
5
Помийте всі поверхні в квартирі (стіни, стеля, меблі, віконні та дверні рами і т.д.). Для цієї мети розведіть у теплій воді трохи оцту. Обов'язково пройдіться шваброю по важкодоступних місцях.
6
Поперіть все речі, які не були заховані в шафи, і в які міг в'їстися неприємний запах - покривала, подушки, фіранки, рушники. Влаштуйте вологу чистку килимів. Всі речі після прання, а так же текстиль, який не можна прати, провітріть на свіжому повітрі протягом дня-двох.
7
Поставте на плиту каструлю з водою, додавши туди кілька крапель оцту, ароматні трави (м'ята, меліса, ромашка і т.п.), або нарізаний лимон. Пускай склад добре прокип'ятити.
8
Найкраще запах гару вбирають текстиль та паперові шпалери. Тому, якщо все пророблені кроки щодо позбавлення від запаху гару все ж не допомогли, влаштуйте косметичний ремонт - змініть шпалери.