Як поводитися при стресі.

Часті стреси можуть підірвати навіть міцне здоров'я, якщо не навчитися справлятися з ними. На жаль, не завжди людина може звернутися до професійного психолога в важкі моменти, тому слід запам'ятати кілька особливостей правильної поведінки під час стресу і використовувати їх.
Інструкція
1
Не піддавайтеся паніці і постарайтеся тверезо оцінити ситуацію. На приклад , ви допустили помилку при виконанні своєї роботи і отримали догану від начальника. Подумайте, чи дійсно ваш промах такий страшний і коштує сильних переживань? Чи не краще прийняти цей негативний досвід, як і факт, що всі люди помиляються, а потім приступити до більш важливим робочим проектам? Взагалі намагайтеся будь-яку невдачу сприймати тільки як урок, який потрібно зрозуміти і запам'ятати.
2
Постарайтеся відокремитися від причини виникнення стресу. Якщо начальник щоденно доводить вас до нервових зривів, змініть роботу. Зіткнувшись з хамством в магазині, громадському транспорті або на вулиці, постарайтеся якомога швидше обірвати спілкування і взагалі будь-які контакти з дратівливим вас людиною. Стресові ситуації особливо небезпечні, коли ви ведете автомобіль. Якщо якийсь лихач підрізає вас, навмисно заважає проїхати, сигналить, переслідує, сбавьте швидкість або навіть припаркуйтесь і дочекайтеся, поки він поїде.
3
Спробуйте позбутися страху, хвилювання та інших негативних емоцій за допомогою спеціальної техніки психологічного захисту. Закрийте очі і сконцентруйтеся на своєму диханні. Вдих, і в ваше тіло спрямовується чисте, свіже повітря. Видих, і негативні емоції покидають вас. Уявіть, що легкий вітерець дме крізь ваше серце, несучи з собою біль, страх, хвилювання і залишаючи легкість і порожнечу. Цей метод дуже ефективний при стресах і навіть при панічних атаках, однак важливо пам'ятати, що стан легкості і спокою необхідно закріпити, не дозволяючи стресу перемогти вас.
4
Якщо джерелом стресу є людина або група людей, з якими ви не можете негайно перервати контакт, постарайтеся знизити їх значимість. На приклад , коли начальник вичитує вас, подумки зведіть між вами звуконепроникну скляну стіну або укладіть його в пляшку, немов джина. Виступаючи перед аудиторією, уявляйте, що ваші слухачі - немовлята в підгузках, безпорадні, не здатні заподіяти шкоди. До речі, кривдника теж можна подумки одягнути в підгузники і нагадати собі, що з нетямущими малюками доросла людина повинна вести себе спокійно.