Як вводити пошукові запити. Як вводити правильно в пошуковику.

При пошуку інформації в інтернеті зазвичай використовують пошукові системи - Google, Yandex, Rambler та інші. Знання того, як правильно ввести пошуковий запит, дозволить швидко знайти цікаві для вас відомості.
Інструкція
1
Пошукові сервіси володіють різними функціональними можливостями. Одним з найбільш зручних є пошуковик Google, що дозволяє задавати ряд додаткових параметрів, відсіваючих зайві результати.
2
Наприклад, вам треба знайти інформацію про моделі плазмових телевізорів, але при цьому ви хочете виключити якусь марку - припустимо, Philips. В цьому випадку запит буде виглядати так: «плазмові телевізори -Philips». Зрозуміло, запит слід вводити без лапок.
3
Якщо вам, навпаки, потрібна інформація саме про плазмових телевізорах Philips, то замість мінуса слід поставити плюс: «плазмові телевізори + Philips». В цьому випадку будуть виведені посилання, що містять назву цієї моделі.
4
В тому випадку, якщо вам необхідно знайти конкретне словосполучення, його у лапки. Наприклад, якщо ви введете дане словосполучення з лапками: "сучасні плазмові телевізори", то виведуться результати пошуку, які містять саме цю фразу. Зверніть увагу на те, які повинні підставлятися лапки - для пошуку в Google потрібні "лапки", а не "ялинки". При введенні з клавіатури (а не через копіювання) завжди автоматично вводяться потрібні лапки.
5
Корисною може виявитися опція inurl, з її допомогою можна шукати конкретні елементи посилань. Наприклад, вам потрібно знайти посилання на інтернет-магазини. В цьому випадку ви можете використовувати запит: inurl: shop.
6
Іноді виникає необхідність подивитися список сторінок того чи іншого ресурсу. Найпростіший спосіб зробити це - використовувати опцію site. Наприклад, ви хочете подивитися список сторінок сайту Президента РФ http://kremlin.ru/. Для цього введіть в Google такий запит: site: kremlin.ru та подивіться виведені пошукачем результати.
7
Використовуючи рядок "index of", ви зможете шукати потрібні вам директорії. Для прикладу наберіть "index of" mp3 - Google видасть посилання з відповідними каталогами. Замість «mp3» ви можете підставляти будь-які вас рядка.
8
В тому випадку, якщо вам треба знайти якісь конкретні файли - наприклад, з розширенням * .doc, введіть запит: filetype: doc. Google виведе відповідні посилання. При цьому ніщо не заважає вас скомпонувати два типи запитів, наприклад: filetype: doc inurl: secret - в цьому випадку будуть виведені документи, на засланні на які присутнє слово secret. Не випадково Google так люблять хакери - з його допомогою їм вдається знаходити масу цікавої інформації.