Як білити яблуні.

Садівники білять яблуні та інші плодово-ягідні культури щорічно. Це потрібно для того, щоб весняні сонячні промені не заподіяли шкоди коріння рослин. Справа в тому, що під корою яблуні залягає шар камбію, при зайвому нагріванні даний живильний шар активується набагато раніше і запускає життєві процеси в рослині завчасно. Нерідкі пошкодження стовбура від кореня, опіки, відшаровування кори і глибокі тріщини. Від усього цього вбереже побілка.
Вам знадобиться
  • - 10 л води;
  • - 3 кг вапна;
  • - 0,5 кг мідного купоросу;
  • - 1 кг глини;
  • - 100 г столярного клею;
  • - широка кисть;
  • - рукавички.
Інструкція
1
Побілка яблунь не тільки захищає стовбури та гілки дерева від пошкоджень, але і рятує рослину від діяльності шкідників. Комахи просто гинуть після побілки.
2
Щоб уникнути загибелі і ураження шкідниками білять яблуні пізньої осені, наприкінці жовтня - в листопаді. Для побілки вже давно продаються готові суміші в магазинах для садівників. Розчин можна приготувати і самостійно з вапна. У 10 літрів води всипте 3 кг свежегашеной вапна, 0,5 кг мідного купоросу і 1 кг глини. У побелочний розчин рекомендується додавати столярний клей (близько 100 г) - це дозволить фарбуванні зберегтися до весни.
3
Другу побілку дерев слід проводити навесні, у березні-квітні. Намагайтеся займатися побілкою не в дощову і не в сонячну погоду. Є небезпека, що фарба швидко зійде від вологи або потріскається від сонця ще на стадії застигання.
4
Візьміть широку кисть і густо покрийте розведеним розчином весь стовбур дерева. Білите яблуню від самої землі до розгалуження центральних головних гілок. Намагайтеся, щоб не залишилося вільних ділянок. Нехай фарба потрапляє під кору. Дайте побелочний шару висохнути і повторіть всю процедуру ще 1-2 рази. Стовбур має стати білим, як сніг, щоб відображати спекотні сонячні промені.
5
Іноді садівники закидають коріння і стовбур яблуні на зиму землею, нехтуючи процедурою побілки. Це призведе до того, що коренева шийка вимокне, дерево погано росте, дає недостатній врожай.
Корисна порада
Можна скористатися додатковим захистом для плодоносних дерев. Придбайте білий покривний матеріал, обв'яжіть їм стовбур і нижні гілки, це вбереже дерево від гризунів. В крайньому випадку можна скористатися звичайними газетами і обернути ними стовбур в два-три шари. Не використовуйте для цих цілей поліетилен. Він привертає гризунів і може привести до загнивання коренів.