Як бути раціональним і розумним.

Раціональні люди у своїх вчинках керуються логікою і розумом, а не емоціями. Розумна поведінка передбачає відмову від спонтанних реакцій і вміння передбачати розвиток подій після скоєння того чи іншого кроку.
Інструкція
1
Навчіться контролювати свої емоції в спілкуванні з оточуючими вас людьми. Якщо хтось вас образив або образив, не поспішайте лізти в бійку. Порахуйте до десяти, зробіть кілька глибоких вдихів. Ведіть діалог в спокійному діловому тоні.
2
Намагайтеся давати обдумані відповіді. Якщо ви стикаєтеся з важким або незручним для вас питанням, попросіть у співрозмовника час на обдумування. У деяких випадках найбільш розумним рішенням є тактичний відхід від розмови.
3
Розкладайте «по поличках» спостережувані вами явища, шукайте в них причинно-наслідкові зв'язки. У цьому вам допоможе вміння ставити правильні питання. Питання самі по собі стимулюють мислення, змушують шукати відповідь.
4
Не приймайте нічого на віру. Всю інформацію, що надходить до вас, піддавайте ретельному критичному аналізу. Ставте під сумнів стереотипи, поширені в суспільстві.
5
Перш ніж прийняти якесь рішення, подумайте, які наслідки воно матиме. Зважте всі «плюси» і «мінуси» того чи іншого вибору. Не соромтеся питати поради у більш досвідчених людей.
6
Переглядаючи газети і журнали, виділяйте в них ключові моменти і факти. Резюмуйте повідомлення, підводите підсумок сказаному або прочитаного. Відсівайте зайву і малозначних інформацію.
7
Плануйте свою діяльність. По пунктах розписуйте все, що ви хочете зробити. Оцінюйте ресурси, якими ви володієте (час, гроші, знання і т.д.). Розподіляйте ресурси відповідно до ваших пріоритетами. Розумно записувати імена та контакти людей - складно передбачити, чия допомога вам може знадобитися.
Корисна порада
Грайте в шахи, вирішуйте логічні і математичні завдання, відгадуйте ребуси. Пам'ятайте про те, що розумні люди не йдуть на поводу у шкідливих звичок, а формують нові, корисні. Наприклад, бігати вранці - відмінна звичка, корисна для ефективної роботи мозку.