Як приготувати балик з риби. балик з товстолобика.

Балик виготовляють з риби жирних сортів: осетрових, палтуса, товстолобика або нототении. Правильно приготовлений балик за смаком перевершує копчену рибу.
Вам знадобиться
  • сіль крупного помелу
  • велика риба жирних сортів
  • спеції за смаком (запашний і чорний перець
  • гвоздика
  • лавровий лист)
  • селітра (1г на 1 кг риби)
Інструкція
1
Очистіть рибу від луски і відокремте від неї хребет разом з хвостом. Приготовлену для засолювання посуд обдайте окропом і ретельно висушіть. Викладіть в неї рибу і пересипте сумішшю селітри, спецій і крупної солі так, щоб її частини не стикалися один з одним і стінками посуду. Інакше риба може зіпсуватися. Потім тримайте її в солі від 8 до 10 днів. Чим більше риба, тим більше знадобиться часу для її засолювання. В теплу погоду час засолювання риби потрібно збільшити до 14 днів.
2
Коли балик добре засолити, вийміть рибу з посуду і добре обтрусіть від зайвої солі. Після цього її необхідно вимочити у воді протягом 2-х днів. Вода повинна бути фільтрованої або кип'яченою. Періодично балик потрібно перевертати. Вимочування риби необхідно для вилучення з неї зайвої солі.
3
Після вимочування одягніть тушку риби на гачок і повісьте на вулиці в захищеному від дощу місці або в добре провітрюваному приміщенні. Рибу також потрібно вкрити від комах марлею або спеціальною сіткою. Місце, де буде в'ялитися риба, повинно бути сухим і добре вентильованим, теплим і не надто спекотним. По можливості в перші кілька днів потримайте балик на відкритому сонці 2-3 години в день. Це потрібно для того, щоб риба покрилася щільною скоринкою. Це найважливіший етап приготування риби. Якщо за перші 3 дні на рибі утворюється корочка, надалі вона точно не зіпсується.
4
Після цього повісьте балик під навіс або приберіть в темне і прохолодне місце для повного дозрівання. Підвішена риба повинна добре провітрюватися. Балик дозріває протягом 4 тижнів. Його готовність визначається візуально, зовні вона стає жовтого відтінку, досить пружна і має приємний запах. Якщо риба не має жовтого відтінку, значить, вона не повністю готова або пересолена. Погано просушена риба - соковитіше, але недовго зберігається. Добре висушена риба - трохи жорсткіше, але більш ароматна і може зберігатися довгий час навіть без холодильника.
5
Зберігайте приготовлений балик в дерев'яній тарі, ретельно загорнутим у папір, в прохолодному темному місці. Термін його зберігання становить приблизно 3 місяці.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=-79Lc8FDYzs