Як знімати світанок.

Особливо вдалі пейзажні знімки виходять під час світанків і заходів сонця, коли ще не спостерігається ефекту рефракції, і силуети досить контрастні і чіткі. Фотографувати світанок вам буде нескладно, особливо якщо ви підготуєтеся до зйомки заздалегідь.
Вам знадобиться
  • - фотоапарат;
  • - штатив;
  • - об'єктиви з різними фокусними відстанями;
  • - запасні батарейки.
Інструкція
1
Прогуляйтеся по околицях, підберіть кілька місць і точок, де види будуть найбільш мальовничими. На фотографіях світанку добре виглядають темні силуети, розташовані на передньому плані знімка, фоном для яких служить поверхню, вже освітлена променями сонця.
2
Ознайомтеся з прогнозом погоди, щоб бути впевненим у тому, що з ранку ви застанете сонце. Похмура погода не страшна - сонячні промені в хмарах теж дуже красиві. Пам'ятайте, що захід триває недовго, тому час у вас буде обмежено, з'явитеся на точці зйомки заздалегідь, хоча б за півгодини.
3
Використовуйте для того, щоб знімати, штатив і об'єктиви з різним фокусною відстанню. Залежно від того, що ви хочете зняти - пейзаж або схід світила, встановіть ширококутний об'єктив або Zoom-об'єктив з фокусною відстанню близько 200 мм. Це дозволить зробити сонячний диск головним елементом знімка, оптично збільшивши його розміри.
4
Відмінно в композицію знімків світанку вписуються темні силуети, які відразу будуть акцентувати увагу смотрящего на себе. Графіка темних, витягнутих вгору силуетів дерев або протяжної по горизонталі гірської гряди додасть знімку велику виразність. Добре виглядають силуети невеликих об'єктів, що знаходяться на передньому плані. Але не забувайте, що краще і сонце, і силуети не розміщувати по центру знімка.
5
Не використовуйте автоматичні настройки камери і балансу білого кольору. Щоб передати всю красу і гру світла, перемкніть камеру в режим пріоритету діафрагми або витримки, поекспериментуйте з експозицією, витримкою і діафрагмою. Конкретних параметрів установки вам ніхто не дасть - надто вже умови зйомки залежать від різних факторів, які важко все врахувати і передбачити.
6
Якщо ви - початківець фотограф, можете скористатися тими рекомендаціями, які пропонують автоматичні настройки, але попрацюйте з експовилки. Робіть знімки, трохи зменшуючи або збільшуючи значення експозиції, а потім з них виберіть кращі. Скористайтеся функцією замка автоекспозиції для кращого експонування знімків. Наведіть об'єктив на темну поверхню землі, зафіксуйте це значення експозиції і знімайте захід з ним.