Як зустріти нареченого і наречену. благословення батьків.

В даний час ніхто не проводить весілля так, як це робили 40-50 років тому, але деякі обряди залишилися незмінними або відродилися з небуття. Однією з найяскравіших частин весільного торжества є зустріч нареченого і нареченої після того, як вони розписалися в офіційному порядку. У деяких місцях досі не прийнято, щоб батьки молодят були присутні на розпису. Але якщо навіть вони туди їдуть, то після офіційної церемонії зустрічають молодих людей вдома або в ресторані.
Інструкція
1
Якщо після РАГСу молодята їдуть до будинку нареченого , то там їх, за звичаєм, зустрічають його батьки. Заздалегідь приготуйте вишитий рушник - велике кухонний рушник з орнаментом - і весільний коровай. У центрі короваю робиться спеціальне заглиблення, в яке вставляється невеличка сільничка з сіллю. Також приготуйте ікону, якщо у вас віруюча сім'я. Зазвичай мама нареченого тримає рушник з короваєм, а батько - ікону (хоча буває і навпаки).
2
Вимовте вітальні слова і запропонуйте молодятам відкусити від короваю найбільший шматок, не використовуючи руки. Вважається, що той з них, чий шматок виявиться більше, і буде головувати в родині. Але в деяких випадках молоді просто відламують по шматочку від короваю, солять його і годують один одного. Сенс зрозумілий: разом їм належить з'їсти пуд солі.
3
Верховенство в майбутній сім'ї можна «перевірити» і таким чином. Коровай розділіть навпіл і дайте ці половинки нареченому і нареченій. Вони повинні якнайшвидше пригостити ним гостей. Хто першим впорається з цим завданням, той і буде головним у сім'ї. Розповідають, що раніше, коли наречена з'являлася біля будинку нареченого , свекруха вручала їй яблуко і просила перекинути його через будинок. Якщо молодий це успішно вдавалося, то вважалося, що майбутня сім'я буде жити добре і багато. Зараз таке можливо тільки в тому випадку, якщо будинок не багатоповерховий.
4
Ще одна традиція пов'язана з таким оберегом сімейного щастя, як замок. Перед входом молодят в будинок під поріг або біля їхніх ніг кладуть відкритий замок. І як тільки вони входять в свій будинок, то відразу ж цей замок замикають на ключ і викидають так, щоб ніхто не знайшов. Вважається, що в цьому випадку шлюб буде міцним і непорушним.
5
У будинок наречений зазвичай заносить свою наречену на руках, якщо у нього, звичайно, для цього достатньо сил. Це старовинне дію, і колись воно проводилося, як профілактика від пристріту. Зараз це пояснити вже ніхто не може, але традиція збереглася.
6
І, нарешті, після зустрічі молодят запросіть в свій будинок гостей і почастуєте їх. Сьогодні, як правило, основною банкет проводиться в спеціально замовленому приміщенні - кафе або ресторані. Тому в будинку нареченого , якщо туди їдуть після церемонії одруження, можна приготувати тільки легкий фуршет.
7
Іноді молоді після РАГСу відправляються прямо в ресторан. В цьому випадку основні обряди проводяться біля його входу. Домовтеся про те, хто ж буде зустрічати нареченого і наречену. Це можуть бути мама і тато нареченого (адже в їх сімейне коло приймається наречена) або всі батьки і бажаючі гості. Після належних урочистих слів, як правило, молодят обсипають зерном, монетами і цукерками. Суть цього обряду в тому, щоб будинок нової сім'ї був багатий, а жилося в ньому солодко.
8
Крім хліба-солі нареченому і нареченій можете піднести і келихи з шампанським, яке вони можуть випити або пригубити, а іншим вмістом окропити гостей. Порожні келихи кидаються через ліве плече. Вважається, що б'ються вони на щастя.
9
Зараз не рідкість - зустріч молодят залпами з ракетниць або хлопавок, осипання їх пелюстками квітів і конфетті, посипання доріжки під ногами різної крупної крупою. Влаштовують їм і конкурси-випробування, щоб визначити, якою буде майбутня сім'я. Але якими б не були традиції, головне, щоб на святі панувала атмосфера радості і щастя.