Як відкрити тюнінг ательє.

Автомобіль вже давно перестав бути просто засобом пересування. Часи, коли «мужик на Копійці був Богом, а мужик на Волзі - начальником Бога» канули в лету. Все більше з'являється автолюбителів, які перетворюють свого залізного коня в спосіб самовираження. Попит на модернізацію авто росте не по днях, а по годинах, от тільки дійсно якісні послуги з тюнингу надаються хіба що в мегаполісах. Тому відкриття свого тюнінг- ательє - дуже рентабельний бізнес.
Вам знадобиться
  • Бізнес-план, приміщення, стартовий капітал, вихід на постачальників.
Інструкція
1
Складіть бізнес-план. Виберіть ту нішу тюнінгу, в якій ви зможете надавати дійсно якісні послуги. Це може бути тюнинг двигунів і модернізація їздових якостей автомобіля, тюнінг салону, установка автозвуку або ж модернізація зовнішнього вигляду. Надалі, відштовхуючись вже від обраного напрямку діяльності, можна буде знайти більш підходяще приміщення, закупити і встановити потрібне обладнання і найняти вузьких фахівців.
2
Знайдіть відповідне приміщення. Справа в тому, що майже в кожному місті знайдеться гараж, в якому встановлюють китайські спойлери або диски. Але для тюнінг- ательє цього мало. Тому й приміщення доведеться знайти належне: у ньому повинні без проблем уміщатися до 10 машин, причому так, щоб залишався доступ до випробувальних установок і оглядовим ямах. Плюс до того ж має бути присутня демонстраційна кімната, де клієнт зможе наживо побачити які-небудь деталі кузова або агрегати, а для цього теж потрібно чимало місця. Не варто також забувати і про кімнату для персоналу і для клієнтів. Розташування тюнінг- ательє також відіграє важливу роль - триповерхова непримітне будівля, що стоїть в гаражному кооперативі на околиці міста, не викличе довіри.
3
Налагодьте стосунки з постачальниками. Закуповувати наперед всі деталі, елементи кузова, електроніку і т.д. Вийде накладно, а й затримувати клієнтів не варто. Якщо у вашому місті немає автомобільного складу, то дізнайтеся, де він є в довколишніх містах. Замовте пробну партію для демонстраційної кімнати і домовтеся про терміни поставок.
4
Найміть персонал. Помістіть оголошення в газетах або на сайтах вакансій. Також можна пошукати робочих в автосервісах або на СТО. Але пам'ятайте, що якщо автослюсар може бути прийнятий на роботу, пред'явивши диплом технікуму і підтвердивши стаж роботи, то прийом художників, що займаються аерографією, варто проводити по портфоліо.
5
Зверніться в рекламне агентство для розкрутки вашого тюнінг- ательє. Як правило, відкриття великих закладів подібного типу викликає море уваги і в разі надання вами якісних послуг та отримання хороших відгуків від клієнтів, роботою ви будете не обділені.
Зверніть увагу
Не економте на обладнанні та витратних матеріалах. Бути може, що на перших порах це стане в копієчку, але пізніше окупиться з лишком.
Корисна порада
Вивчіть конкуренцію. Може бути, у вашому місті вже є тюнинг-ательє, які не настільки відомі, але міцно зайняли цю нішу.