Як відучити від примх.

З капризами своєї дитини в тій чи іншій мірі стикається кожен батько. Малюк сердиться, дметься, не чує ваших звернень, реагує відмовою або плачем на всі вмовляння. Постарайтеся зберегти спокій і розібратися, чому це відбувається.
Інструкція
1
В першу чергу, спробуйте проаналізувати, з чим пов'язані капризи дитини. Адже таким своєю поведінкою крихітка показує, що йому погано: страшно, прикро, боляче, самотньо і т.д. Причин може бути декілька, і вирішення проблеми буде залежати від них. Діти у віці 2-3 років часто вередують для того, щоб перевірити реакцію батьків. Таким шляхом вони пробують різні способи впливу на тата і маму. Реагуйте на поведінку дитини спокійно, але не йдіть у нього на поводу. Аргументуйте свої вимоги до малюка, головне - будьте послідовні. Якщо малюк зрозуміє, що капризами нічого не доб'ється, то через деякий час йому стане нецікаво вас відчувати.
2
Однією з причин дитячих капризів буває занадто велика кількість обмежень і заборон. Малюк намагається пізнавати навколишній світ, а чує постійні «не можна». Йому забороняють швидко бігати, стрибати, кричати, кидати камені в калюжу, чіпати сусідського пса і т.п. Як же тут не бунтувати і не вередувати! Задумайтесь, чи все, в чому ви відмовляєте дитині, насправді небезпечно і шкідливо? Спробуйте скоротити список обмежень і частіше пропонувати крихті альтернативу. Наприклад, замість каменів, пошвирять зім'ятими з газети кульками, закидаючи їх в порожню коробку. Поясніть, що з чужим псом можна буде пограти, тільки запитавши дозвіл у його хазяїна. Малюк не хоче обідати - не наполягайте. Нічого страшного не трапиться, якщо він поїсть трохи пізніше, коли награється.
3
Спілкування з батьками необхідно маленькій дитині. Вередуючи, він намагається таким способом привернути вашу увагу. Намагайтеся побільше спілкуватися з малюком: разом грайте, читайте, ходіть гуляти, залучайте крихітку до домашніх справ, які йому під силу. Якщо він нервує, коли у нього щось погано виходить, підтримайте дитину, запропонуйте свою допомогу. Навіть якщо ви дуже зайняті, протягом дня виберіть час, який присвятіть тільки йому. Пам'ятайте, що спілкування малюка з батьками в ранньому віці - це ключик до довірчим, дружнім відносинам між ними в майбутньому.