Як при бронхіті робити масаж.

Великі фізичні навантаження, переохолодження, перевтома, куріння і зниження імунітету можуть розвитку такого захворювання, як бронхіт. Крім лікарських засобів, при його лікуванні вельми ефективний масаж. Він здатний зняти запалення і спазми, внаслідок цього починає добре отхаркиваться мокрота. Масаж при бронхіті допоможе попередити ускладнення у вигляді запалення легенів.
Вам знадобиться
  • - оливкова або персикове масло.
Інструкція
1
Покладіть хворого бронхітом на живіт, при чим таким чином, щоб нижня частина тулуба була трохи при піднятою (підкладіть ковдру або подушки). Дана поза поліпшить відходження мокроти з легких. Змастіть шкіру пацієнта злегка нагрітим оливковою або персиковим маслом (можна замінити внутрішнім свинячим, Борсучим або гусячим жиром, попередньо розтопленим на водяній бані).
2
Почніть масаж з погладжувань, проводите кистями рук уздовж хребта, вгору і вниз. Зробіть п'ять-сім повторів. Потім подушечками пальців рухайтеся від хребта в бік, по ходу ребер (по п'ять повторів з кожної сторони).
3
спіралеподібні поступальними рухами подушечками пальців пройдіться по спині (по обидві сторони від хребта), напрямок рухів - знизу вверх по три-п'ять повторів. Запам'ятайте, що область хребта при цьому масажувати не рекомендується. Змініть напрямок рук при розтираючих рухах, тепер пальці повинні рухатися від хребта по ходу міжреберних проміжків.
4
Зігніть долоню у вигляді човника і при ступите до поплескування спини, рухаючись знизу вгору (уникайте поперекової області). Проводите ударні при еми протягом двох-трьох хвилин, за цей час у хворого може виникнути кашель, після чого відмінно відходить мокротиння з дихальних шляхів.
5
Для наступного руху використовуйте зовнішній край долонь. Розташуйте руки вздовж хребта (руки повинні бути при Ближче один до одного), рухайте ребрами долоні вперед-назад назустріч один одному. Така дія нагадує пиляння. Масажуйте спину таким чином зліва і праворуч від хребта по тридцять секунд з кожного боку.
6
Ребрами долонь з розведеними пальцями почніть виконувати ударні руху в міжлопаткової області. Виключіть при косновение до області попереку і самого хребта.
7
Переверніть хворого на спину і при ступите до масаж у грудній області. Спочатку робіть обхвачує і площинне погладжування грудини, ноги пацієнта повинні бути зігнуті в тазостегнових суглобах і колінах. Плавно перейдіть до розтирань між ребрами, розминці грудних м'язів і вібраційних рухам грудної клітки.
8
Руки масаж Іста при растирании межреберий повинні розташовуватися паралельно ребрам і ковзати від грудини до хребетного стовпа. Перенесіть руки до пахвових западин і продовжите масаж. Проводите дані при еми протягом трьох хвилин. На видиху злегка здавлюйте нижні ребра, це поліпшить вентиляцію нижніх часток легенів. Наприкінці масаж а погладжуйте груди і спину легкими рухами (кінчиками пальців).
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=L73ujbPW5so
Зверніть увагу
Запам'ятайте, що масаж ні в якому разі не проводиться при наявності у хворого підвищеної температури тіла.